Sześciu Polaków w rankingu Highly Cited Researchers 2018 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSześciu Polaków w rankingu Highly Cited Researchers 2018 - dlaszpitali.pl

Sześciu Polaków w rankingu Highly Cited Researchers 2018

  Clarivate Analytics

Nazwiska sześciu polskich naukowców, w tym aż pięciu kardiologów związanych z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, zostały zamieszczone na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata.

Ranking Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) to co roku aktualizowana lista najczęściej cytowanych naukowców z całego świata. Tegoroczne zestawienie tworzy ponad 6 tysięcy osób z 60 krajów, specjalizujących się w 21 dziedzinach nauk ścisłych i społecznych. Lista powstaje w wyniku analizy liczby cytowań, która jest jedną z miar wartości publikacji i świadczy o tym, w jakim stopniu prace naukowe poszczególnych badaczy wspierają i inspirują innych naukowców na całym świecie. 

Wśród wyróżnionych kardiologów w najnowszym rankingu już po raz kolejny znaleźli się:

  • prof. Piotr Ponikowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownik Kliniki Kardiologii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu,
  • prof. Adam Torbicki, Kierownik Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii CMKP w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 2004-2007,
  • prof. Andrzej Budaj, Kierownik Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim w Warszawie, Przewodniczący Komisji Wytycznych i Szkolenia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2017-2019,
  • prof. Michał Tendera, wieloletni Kierownik III Kliniki Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca, a także Kierownik III Katedry Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 1995-1998. 

Do tegorocznej listy wyróżnionych po raz pierwszy dołączył prof. Dariusz Dudek, Kierownik 

II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.  

Oprócz kardiologów w zestawieniu najczęściej cytowanych naukowców znalazła się także prof. Jolanta Lissowska, Kierownik Pracowni Epidemiologii w Zakładzie Epidemiologii i Prewencji Nowotworów w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. 

Do przygotowania rankingu wykorzystano najpopularniejszą na świecie platformę analityki naukowej w przeglądarce internetowej. Zestawienie Clarivate Analytics jest kluczowym elementem Academic Ranking of World Universities, który jest jednym z najstarszych corocznych rankingów najlepszych uniwersytetów na świecie.

Czytaj także: Eksperci PTK o nowych technologiach w leczeniu arytmii

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.