Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozbudowane o nowe skrzydło - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plŚląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozbudowane o nowe skrzydło - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl
Reklama

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozbudowane o nowe skrzydło

Koncert „Moje serce to jest muzyk”

Misją SCCS jest „ratować, leczyć, dawać nadzieję…”. Nie byłoby to możliwe bez dostępu do najbardziej innowacyjnych technologii. Choć – jak podkreślają przedstawiciele szpitala – o utrzymującej się w kraju od ponad 35 lat wysokiej pozycji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu decyduje bardzo wiele czynników, to najważniejszymi z nich są ludzie. Życzliwi i kompetentni, świetnie wyszkoleni w kraju i zagranicą lekarze, troskliwe pielęgniarki oraz cały personel medyczny i administracyjny, dla których pacjent jest zawsze najważniejszy. – Właśnie tym wszystkim ludziom, pracownikom szpitala oraz przedstawicielom organizacji i firm, którzy zaangażowali się w działania na rzecz zabrzańskiego centrum chcieliśmy podziękować, zapraszając ich na wyjątkowe wydarzenie. Jego głównym tematem było oczywiście serce, ale tym razem w artystycznej, muzycznej interpretacji mówi prezes Fundacji BGK.
W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, 3 października odbył się koncert „Moje serce to jest muzyk”, podczas którego wystąpili: Kamil Bednarek, Natalia Niemen, Ania Rusowicz, Krzysztof Kiljański, Danuta Błażejczyk oraz Monika Borzym.

Światowe osiągnięcia

W SCCS rocznie wykonuje się ponad 1500 operacji serca u dorosłych i dzieci, w tym bardzo wiele technikami małoinwazyjnymi. Co roku szpital przyjmuje około 15 tys. pacjentów. Specjaliści Śląskiego Centrum Chorób Serca przeprowadzają pełen profil kardiologicznych zabiegów diagnostycznych i leczniczych oraz wszystkich typów operacji kardiochirurgicznych przeprowadzanych na świecie. Wykonują rocznie ponad 12 tys. inwazyjnych procedur kardiologicznych. W SCCS prowadzony jest również jeden z większych w Europie programów leczenia niewydolności krążenia, a także – na najszerszą w Polsce skalę – program transplantacji serca, płuc oraz serca i płuc u dorosłych i dzieci. Program ten dzięki determinacji i ogromnemu poświęceniu zespołu konsekwentnie rozwija się, systematycznie zwiększając liczbę transplantacji. Od początku działalności centrum do końca 2021 roku wykonano tu 1401 transplantacji serca i 294 transplantacje płuc.

Uzyskanie tak dobrych wyników leczenia nie byłoby możliwe bez dostępu do najbardziej innowacyjnych technologii. Najnowocześniejsza aparatura medyczna sprawia, że diagnostyka i terapia stają się coraz bardziej skuteczne i bezpieczne dla chorego, co wpływa także na poprawę jakości jego życia. Śląskie Centrum dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia, zgromadzonym środkom własnym, programom z Unii Europejskiej, a także hojności sponsorów, mogło wyposażyć swoje oddziały i pracownie w taki właśnie sprzęt. Mogło otworzyć nowy pawilon – tłumaczy prof. Piotr Przybyłowski.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.