Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozbudowane o nowe skrzydło - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plŚląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozbudowane o nowe skrzydło - dlaszpitali.pl
Reklama

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu rozbudowane o nowe skrzydło

opm-dlaszpitali-slaskie-centrum-chorob-serca-w-zabrzu-rozbudowane-o-nowe-skrzydlo
fot. mat. prasowe

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu (SCCS) przyjmuje pacjentów w nowo otwartym skrzydle szpitala. Są w nim m.in. oddziały kardiologii, chorób cywilizacyjnych i mechanicznego wspomagania krążenia. Otwarto pracownie hemodynamiki, laboratoria i dobrze wyposażoną izbę przyjęć. Oficjalnej inauguracji nowej części szpitala towarzyszył uroczysty koncert zorganizowany przez Fundację BGK. Głównym motywem wydarzenia było serce i wdzięczność kierowana do wszystkich, którzy przyczynili się do zrealizowania tej ważnej inwestycji.

Pierwszy taki szpital w Polsce

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu istnieje od 1984 roku. To miejsce nowoczesnej diagnostyki i terapii schorzeń układu sercowo-naczyniowego dla dorosłych i dzieci. To wiodący w Polsce szpital wysokospecjalistyczny w obszarze badań klinicznych podstawowych i wdrożeniowych. Powstanie SCCS to efekt pracy pionierów zabrzańskiej kardiologii i kardiochirurgii: prof. Stanisława Pasyka, prof. Zbigniewa Religi, prof. Mariana Zębali czy dr Lili Goldstein.

Z uwagi na znaczący i liczący się zarówno w kraju, jak i zagranicą potencjał naukowy, medyczny i dobrze zorganizowaną bazę kliniczną, nasz szpital odpowiada standardom obowiązującym w Europie Zachodniejpodkreśla prof. Piotr Przybyłowski, dyrektor medyczny oraz koordynator Oddziału Kardiochirurgii SCCS.

Kampania „Twoje tak ma moc”

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu wspiera w działaniach Fundacja BGK im. J.K Steczkowskiego. Jej jedynym fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, polski bank rozwoju, którego misją jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju.
Ważną częścią misji naszego banku jest zaangażowanie społeczne. BGK aktywnie uczestniczy w inicjatywach dobroczynnych, takich jak wsparcie polskiej transplantologii dziecięcej. Poprzez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego przekazaliśmy prawie milion złotych na budowę i wyposażenie oddziału Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej wraz z oddziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej Dziecięcejmówi Tomasz Robaczyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

 – Dofinansowaliśmy rozbudowę szpitala i zakup nowoczesnego sprzętu, który jest narzędziem dla lekarzy w codziennej pracy, w ratowaniu życia. Jak jednak wiemy, czasami to nie wystarczy. Ogromnym wyzwaniem jest brak wiedzy na temat transplantacji. Szczególnie trudnym tematem wydają się być przeszczepy u dzieci. Dlatego skupiliśmy się także na budowaniu świadomości wokół tego trudnego tematumówi Renata Kościelniak, prezes Fundacji BGK.

Zaczęliśmy od serca, misia i ściany szpitala. Tam powstał mural wykonany przez zaproszonego przez nas artystę Wojciecha Brewkę – miś, który tuli anatomiczne serce stał się symbolem wieloetapowej kampanii społecznej „Twoje tak ma moc”. Nie sądziliśmy, że nasza akcja prowadzona wspólnie z SCCS, będzie miała tak duży zasięg – dotarła bezpośrednio do ponad 7 mln odbiorcówpodkreśla Renata Kościelniak.

Czytaj też: Są wyniki konkursu na środki z Funduszu Medycznego. Ponad 3 miliardy dla szpitali pediatrycznych

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.