Ruszyła termomodernizacja Kociewskiego Centrum Zdrowia - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRuszyła termomodernizacja Kociewskiego Centrum Zdrowia - dlaszpitali.pl

Ruszyła termomodernizacja Kociewskiego Centrum Zdrowia

opm-dlaszpitali-termomodernizacja
fot. materiały prasowe

Termomodernizacja Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim o wartości blisko 21 mln zł ma poprawić efektywność energetyczną i ekologiczną placówki. Remont potrwa 2 lata. Pierwsze prace już ruszyły.

21 mln zł przeznaczonych zostało na remont i termomodernizację starogardzkiego szpitala w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków kompleksu Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim”. Jest on współfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz ze środków własnych powiatu starogardzkiego.

To już kolejny projekt, który ma na celu poprawę i podniesienie standardów funkcjonowania Kociewskiego Centrum Zdrowia, jak również osiągnięcie realnych oszczędności wynikających z termomodernizacji. W ostatnich latach szpital został wyremontowany, doposażony w profesjonalny sprzęt medyczny, powiększony o nowoczesny blok operacyjny z centralną sterylizatornią, a personel wyszkolony w ramach projektu za blisko 80 mln zł. Wszystkie realizowane działania mają na celu podniesienie jakości świadczonych na rzecz pacjentów usług. Specjalistyczne oddziały, wyposażone w najnowszy sprzęt, doskonale wyszkolony personel zarówno medyczny, jak też administracyjny wpływają na wyższy standard opieki nad pacjentami, co jest jednym z priorytetów funkcjonowania szpitala.

W ramach obecnej inwestycji przewiduje się m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie przegród, wymianę pokrycia dachowego, montaż instalacji ogniw fotowoltaicznych, modernizację źródeł ciepła i kotłowni kontenerowej z wymianą grzejników, wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz systemu monitoringu zużycia energii cieplnej, a także niezbędne prace towarzyszące związane z prawidłową realizacją przedsięwzięcia. W ramach prowadzonych prac renowacyjnych planowana jest również budowa urządzeń hydroforowych, stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej zapewniających wymagane ciśnienie w instalacji wodociągowej i hydrantów przeciwpożarowych w budynku szpitala przy Kociewskim Centrum Zdrowia. Na to przedsięwzięcie zaadoptowane zostaną pomieszczenia magazynowe zlokalizowane w piwnicy obiektu.

Działania podjęte w ramach najnowszego projektu starogardzkiego szpitala zmierzają do zwiększenia oszczędności, podniesienia komfortu leczenia przebywających tu pacjentów oraz, co równie ważne, do proekologicznego spojrzenia na rozwój placówki. Termomodernizacja ma potrwać 2 lata. Obecnie zaczęły się już pierwsze prace remontowe.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Rozpoczęła się modernizacja słynnego Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia w Ustroniu