Rozpoczęła się modernizacja słynnego Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia w Ustroniu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRozpoczęła się modernizacja słynnego Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia w Ustroniu - dlaszpitali.pl

Rozpoczęła się modernizacja słynnego Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia w Ustroniu

opm-dlaszpitali-Uzdrowiskowy-Instytut-Zdrowia
fot. materiały prasowe

Ruszyły prace modernizacyjne Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia w Uzdrowisku Ustroń, American Heart of Poland. Remont obejmie nie tylko istniejące budynki, ale także dotyczy wprowadzenia nowych technologii, zakupu wyposażenia, w tym sprzętu medycznego oraz udoskonalenia infrastruktury.

W efekcie pacjenci będą mieli zapewniony jeszcze wyższy standard leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a kadra medyczna uzyska lepsze warunki do sprawowania opieki nad nimi.

Uzdrowisko Ustroń to renomowane centrum rehabilitacji i sanatorium, cieszące się uznaniem w całej Europie. Swoją reputację zawdzięcza nie tylko różnorodnej ofercie świadczeń zdrowotnych, lecz także wyjątkowemu położeniu w samym sercu Beskidu Śląskiego oraz oryginalnej architekturze.

Modernizacja obejmuje zarówno roboty budowlane, jak i zakup wyposażenia, w tym sprzętu medycznego. Powstanie między innymi poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz pięć poradni specjalistycznych (neurologiczna, ginekologiczna, chorób płuc) pracownia rezonansu magnetycznego, rozbudowana zostanie również poradnia kardiologiczna – mówi Agnieszka Zielińska, Project Manager, American Heart of Poland.

Więcej łóżek na oddziałach i nowoczesny sprzęt medyczny

Niewykorzystana przestrzeń budynku UIZ o powierzchni ponad 1,2 tys. m kw., w ramach inwestycji zostanie przeznaczona na potrzeby oddziałów stacjonarnych oraz zaplecza zabiegowego. Pozwoli to na zwiększenie liczby łóżek na oddziałach: rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej i ogólnoustrojowej oraz poprawę warunków funkcjonowania oddziału rehabilitacji pulmonologicznej. 

Rozbudowana zostanie również baza zabiegowa: pracownie fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, krioterapii, masażu limfatycznego i balneoterapii oraz zaplecze diagnostyczne placówki.

Po zakończeniu modernizacji pacjenci będą korzystać z komfortowych, w pełni wyposażonych sal 1- i 2-osobowych z dostępem do łazienek, a w wydzielonych salach izolacyjnych i stanowiskach wzmożonego nadzoru kardiologicznego, obok nowych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi, pojawi się także nowa aparatura diagnostyczno-zabiegowa – wyjaśnia Adam Rybicki, dyrektor medyczny Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, American Heart of Poland.

– W nowoczesny sprzęt zostanie również wyposażona baza zabiegowa placówki, w tym zakupione zostaną urządzenia medyczne oraz wymienione wyeksploatowane wyposażenie zakładu rehabilitacji – dodaje Ewa Rybicka, dyrektor Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, American Heart of Poland.

Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia w Uzdrowisku Ustroń jest placówką, do której pacjenci mają dostęp w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia funkcjonuje w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia, a jednym z elementów naszej misji jest zapewnienie wysokiego standardu usług właśnie w tym systemie. Zmodernizowane już ośrodki w Uzdrowisku Ustroń, np. sanatorium Narcyz, nie ustępują pod względem jakości lokalizacjom komercyjnym. Wprowadzane innowacyjne rozwiązania i usprawnienia odpowiadają na potrzeby pacjentów oraz są spójne ze światowymi trendami opieki zdrowotnej – mówi Adam Szlachta, prezes American Heart of Poland.

Umowa na Generalne Wykonawstwo prac projektowych, budowlanych i instalacyjnych została podpisana z firmą SKB LDR

Firma SKB LDR ma 34-letnie doświadczenie w budownictwie przemysłowym , a w szczególności w realizacji prac dla szpitali. Wykonywała remonty oraz przebudowy takich obiektów jak: Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi, Szpital Pediatryczny im. dr. J. Korczaka w Łodzi, Kutnowski Szpital Samorządowy. Prace w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia w Ustroniu wymagają od wykonawcy wyjątkowej koordynacji ze względu na historyczny charakter obiektu.

Remont przebiega z poszanowaniem beskidzkiej przyrody, dziedzictwa architektury modernistycznej oraz z myślą o podwyższeniu standardu leczenia i pobytów sanatoryjnych. Zakończenie przebudowy Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia planowane jest na koniec 2025 roku. W najbliższym czasie planowana jest również termomodernizacja budynku oraz modernizacja linii technologicznej kuchni borowinowej i solankowej, gdzie przygotowywane są kąpiele lecznicze.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Powstanie nowy budynek Szpitala Bródnowskiego w Warszawie

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.