Budowa szpitala wojskowego w Legionowie... - dlaszpitali.pl

Ruszyła budowa szpitala w Legionowie

opm-dlaszpitali-budowa-szpitala-legionow
fot. MON

Dziś rozpoczynamy budowę szpitala w Legionowie. To historyczne wydarzenie. Szpital jest wojskowy, ale oczywiście jest otwarty dla wszystkich, dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego. Jest otwarty dla wszystkich potrzebujących pomocy – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej na placu budowy nowego szpitala wojskowego w Legionowie.

W środę, 9 października br. w Legionowie, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wziął udział w rozpoczęciu budowy nowoczesnego szpitala wojskowego, będącego filią Wojskowego Instytutu Medycznego.

To zapewnienie bezpieczeństwa i opieki zdrowotnej dla żołnierzy Wojska Polskiego z 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz z Wojsk Obrony Terytorialnej, bo przypomnę, że od 1 października w sąsiednim Zegrzu mieści się dowództwo WOTpowiedział szef MON.

Chciałbym żeby później, po zakończeniu budowy ta poziomica zawisła w holu szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie. Dlaczego? Otóż, żeby była symbolem wysokiego poziomu usług medycznych świadczonych właśnie przez lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny szpitala w Legionowie. Szpitala, który stanowi filię WIM-u. Jestem spokojny o to, że tak będzie powiedział minister.

W październiku 2018 r. szef MON ogłosił powstanie nowoczesnego szpitala w Legionowie na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ. Nowy szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie. 2 października br. Minister Obrony Narodowej wziął udział w uroczystości podpisania umowy z wykonawcą inwestycji w Legionowie. Nowoczesny szpital zapewni wojsku, a także mieszkańcom Legionowa i okolic dostęp do całodobowej opieki medycznej.

Czytaj także: Ruszyła rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

W nowym szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych.  Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób. W budynku szpitalnym będzie 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny.

Źródło: www.gov.pl

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.