Rusza remont psychiatrii dziecięcej w Bielsku-Białej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRusza remont psychiatrii dziecięcej w Bielsku-Białej - dlaszpitali.pl

Rusza remont psychiatrii dziecięcej w Bielsku-Białej

opm-dlaszpitali-psychiatrii-dziecięcej
fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

W obliczu problemów, z jakimi zmaga się dziś psychiatria dziecięca w Polsce, każda taka informacja jest na wagę złota. W najbliższych miesiącach modernizację przejdą pomieszczenia Pawilonu nr 5 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Co ważne, remont nie spowoduje ograniczeń w funkcjonowaniu znajdującego się tu oddziału psychiatrii dziecięcej.

Jeszcze w czerwcu dyrekcja bielskiego szpitala pediatrycznego zakończyła postępowania przetargowe i podpisała umowy na realizację dwóch inwestycji dotyczących psychiatrii dziecięcej. Pierwsza z nich dotyczy modernizacji i dostosowania pomieszczeń oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w pawilonie nr 5. W ramach tego zadania planowany jest m.in. montaż wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji, co z uwagi na specyfikę oddziału, w którym okna muszą być zamknięte, jest niezwykle ważne i bez wątpienia znacząco wpłynie na poprawę komfortu pacjentów oraz personelu szpitala.

Prócz tego zostaną obniżone sufity, aby nad nimi poprowadzić nowe instalacje, zamontowane zostanie nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe oraz dodatkowe drzwi oddzielające pierwsze i drugie piętro budynku od jego parteru, które zwiększą bezpieczeństwo pacjentów. Zadanie to przewiduje również renowację głównych drzwi wejściowych do pawilonu nr 5 oraz malowanie wszystkich pomieszczeń oddziału, ciągów komunikacyjnych, a także punktu przyjęćmówi Wioletta Feret-Dędys, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

Druga inwestycja związana z dziecięcą psychiatrią to adaptacja terenu znajdującego się za pawilonem nr 5 na potrzeby zajęć terapeutycznych dla pacjentów z zakresu rehabilitacji ruchowej. Jak informuje Wioletta Feret-Dędys, obszar ten, o powierzchni ok. 11 arów, zostanie zamknięty wysokim, bezpiecznym ogrodzeniem, a wewnątrz znajdować się będą m.in. kładka i ścieżki spacerowe, miejsca do siedzenia, zadaszona altana, specjalne skrzynie na rośliny ozdobne oraz warzywniaki, w których uprawy będą dziełem młodych pacjentów.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac modernizacyjnych oraz ustalane są szczegóły dotyczące projektu zagospodarowania terenu na potrzeby zajęć terapeutycznych. Przetargi na oba zadania, które mają być zrealizowane do końca października, wygrała spółka C&Z Caputa i Zając z Leśnej. Łączny koszt obu tych inwestycji wyniesie ponad 1,6 mln zł.

Źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Czytaj także: Nowoczesny apart do RTG w dziecięcym szpitalu w Bielsku-Białej