Rozbudowa Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie

Nowy blok szpitala nr 1 w Lublinie
fot. Nowy blok szpitala nr 1 w Lublinie

Budimex SA i Samodzielny Publiczny Szpital Klinicznego nr 1 w Lublinie podpisali umowę na rozbudowę szpitala o nowy budynek obejmujący m.in. nowy blok operacyjny, SOR, oddział intensywnej terapii oraz zakłady diagnostyki i laboratoria. Prace budowlane w formule „buduj” rozpoczną się w październiku.

Wartość kontraktu wynosi 96,4 mln brutto. Termin realizacji  to 14 miesięcy. Jest to kolejny duży obiekt szpitalny realizowany przez Budimex. W zeszłym roku największy polski generalny wykonawca budowlany zrealizował m.in. szpital kliniczny w Białymstoku i pierwszy wybudowany od podstaw po II wojnie światowej szpital psychiatryczny w Ząbkach pod Warszawą oraz centrum medycyny nieinwazyjnej w Gdańsku. Firma realizuje także obecnie nowy zespolony szpital wojewódzki w Toruniu i Centrum Onkologii w samym Lublinie.

Nowy blok lubelskiego szpitala będzie nowoczesnym obiektem, który zrealizujemy w bardzo krótkim terminie. Mamy bardzo duże doświadczenie i know how w realizowaniu inwestycji medycznych o wysokiej jakości wykonania”mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimeksu.Region lubelski dynamicznie inwestuje w swoją infrastrukturę. Przekłada się to zauważalnie na rozwój całego regionu. Czujemy się mocno związani z ty miejscem. Jesteśmy obecni na budowach w Chełmie i na S19 Via Carpatia. W samym Lublinie realizujemy też takie kontrakty jak:  Park Ludowy czy Rewitalizacja Śródmieścia Biłgoraj” – dodaje Dariusz Blocher.

Czytaj także: Ruszyła rozbudowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Budynek G-16 zaprojektowany jest na ośmiu kondygnacjach (od poziomu -1 do poziomu +6) wraz z lądowiskiem dla helikopterów ratunkowych wyniesionych nad ostatnią kondygnację.

Kubatura brutto budynku: 152 tys. m3

Powierzchnia całkowita: 33 668,46 m2