Rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie szpitali onkologicznych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie szpitali onkologicznych - dlaszpitali.pl

Rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie szpitali onkologicznych

opm-dlaszpitali-szpitali-onkologicznych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zakończeniu konkursu na dofinansowanie szpitali onkologicznych w ramach Funduszu Medycznego.

Dodatkowe środki na inwestycje w infrastrukturę otrzyma 19 podmiotów medycznych z 14 województw. Łącznie z Funduszu Medycznego zostanie przekazanych na ten cel blisko 4,2 miliardów złotych. Jak powiedziała minister zdrowia Katarzyna Sójka, środki te stanowią 10 proc. budżetu Funduszu.

Dofinansowanie dla szpitali onkologicznych

Ośrodki średnio otrzymają po 220 mln zł. Mam pełne przekonanie, że przełoży się to na dobro pacjentów, na opiekę na najwyższym poziomie, jak najszybszą diagnostykę, leczenie i finalnie wyleczeniezaznacza minister zdrowia.

Jak podkreśla resort zdrowia, program spotkał się z dużym zainteresowaniem.

W ramach tego konkursu pierwotna alokacja wynosiła 2,5 mld zł. W związku z tym, że  zostało zaaplikowanych tyle wniosków – na rekordową sumę ponad 8 mld zł z wartością kosztorysową inwestycji – zwiększyliśmy tę alokację do rekordowych niemal 4,2 mld zł – powiedział wiceminister zdrowia Marcin Martyniak.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przejdzie rozbudowę