Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przejdzie rozbudowę - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCentrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przejdzie rozbudowę - dlaszpitali.pl

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przejdzie rozbudowę

opm-dlaszpitali-centrum-onkologii-ziemi-lubelskiej
fot. materiały prasowe

W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie (COZL) powstanie Ośrodek Profilaktyczno-Diagnostyczny dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Budowa będzie możliwa dzięki otrzymaniu z Funduszu Medycznego 300 mln zł, czyli maksymalnej kwoty dotacji celowej, która pozwoli na budowę nowego budynku.

Z tej okazji w COZL odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca założenia projektu. Wzięli w niej udział marszałek Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski.

Projekt strategiczny „Rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli o Ośrodek Profilaktyczno-Diagnostyczny dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych” obejmuje utworzenie nowego budynku, w którym zostaną zlokalizowane m.in.:

  • Ośrodek Diagnostyczno-Profilaktyczny
  • Gabinety Lekarskie
  • Gabinety Diagnostyczno-Zabiegowe
  • Zakład Diagnostyki Obrazowej
  • Pracownia Endoskopii
  • Laboratorium Genetyki
  • Medyczne Laboratorium Diagnostyczne
  • Zakład Patologii Nowotworów
  • Zespół Poradni Specjalistycznych dla Dorosłych.

Nowy budynek szpitala będzie służył głównie najmłodszym pacjentom i pozwoli na poprawę organizacji leczenia przez odciążenie oddziałów szpitalnych. Ośrodek zapewni lepszą diagnostykę oraz wysokospecjalistyczną profilaktykę. W efekcie zwiększy się wykrywalność nowotworów u pacjentów już na etapie wczesnego stadium choroby.

To ważny dzień dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dzięki tym środkom powstanie tu pełna profilaktyka wykrywania i leczenia nowotworów skierowana do dzieci i młodzieży. Profesor Elżbieta Starosławska od dawna mówiła mi o potrzebie zbudowania takiego Ośrodka i teraz te plany będzie można zrealizowaćpowiedział marszałek Jarosław Stawiarski.

Projekt zakłada również zakup wysokospecjalistycznego sprzętu oraz aparatury medycznej, w tym rezonansów magnetycznych, aparatów MMG z detektorem cyfrowym oraz tomografów komputerowych. Zakończenie inwestycji jest planowane na 2027 rok.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Szpital Żywiec rozszerza działalność o oddział kardiochirurgiczny

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.