Resort Zdrowia w komplecie. Katarzyna Kacperczyk wiceministrem zdrowia - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plResort Zdrowia w komplecie. Katarzyna Kacperczyk wiceministrem zdrowia - dlaszpitali.pl

Resort Zdrowia w komplecie. Katarzyna Kacperczyk wiceministrem zdrowia

opm-dlaszpitali-Katarzyna-Kacperczyk
fot. gov.pl

Katarzyna Kacperczyk została powołana na stanowisko wiceminister zdrowia. Jest piątym wiceministrem, co oznacza, że resort zdrowia jest już w komplecie.

Katarzyna Kacperczyk jest wieloletnią urzędniczką państwową. Ma doświadczenie we współpracy międzynarodowej i wsparciu współpracy gospodarczej i inwestycyjnej.

Kim jest Katarzyna Kacperczyk?

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Stosunków Międzynarodowych oraz prestiżowego Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku (ekonomia i zarządzanie). Studiowała również w Instytucie Europejskim (sekcja prawa) na Uniwersytecie Kraju Saary w Niemczech oraz w ramach Programu Studiów Europejskich – w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Przez wiele lat pełniła wysokie funkcje urzędnicze i dyplomatyczne w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w tym dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej oraz  podsekretarza stanu (2013-2016) odpowiedzialnego za wsparcie interesów polskiej gospodarki oraz polskich przedsiębiorstw.

W latach 2005-2008 była dyplomatką Stałego Przedstawicielstwa RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie odpowiadała między innymi za problematykę reformy Organizacji. Była doradcą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2018 roku zatrudniona w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie odpowiadała za rozwój współpracy międzynarodowej oraz nadzorowała i prowadziła projekty finansowane ze środków krajowych i unijnych.

Wykładała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz w Uczelni Łazarskiego. W latach 2013-2015 była członkinią licznych komitetów rządowych, w tym Komitetu RM ds. Cyfryzacji, Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych oraz Komitetu ds. Inwestycji o strategicznym znaczeniu dla gospodarki. Jest ekspertem Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Posiada liczne wyróżnienia i nagrody, w tym: Złoty Krzyż Zasługi (2012), Wielki Order Korony Króla Belgii oraz Order T.G. Masaryka IV stopnia Prezydenta Republiki Czeskiej.

Ministerstwo Zdrowia ma już wszystkich członków

Ministerstwo Zdrowia było jednym z dłużej formujących się ministerstw. Przypominamy, że 12 grudnia na stanowisko minister zdrowia powołano Izabelę Leszczynę. Następnie Donald Tusk złożył swój podpis pod czterema kandydaturami na wiceministrów. Jako pierwszy nominację otrzymał Wojciech Konieczny. Pod koniec grudnia, do grona członków resortu dołączył Maciej Miłkowski. Na początku stycznia premier podpisał nominację dla dwóch kolejnych kandydatów. Zostali nimi Urszula Demkow i Marek Kos. Teraz do grona dołączyła Katarzyna Kacperczyk.

Źródło: gov.pl

Czytaj też: Kim jest nowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska?