Kim jest nowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska? - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKim jest nowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska? - dlaszpitali.pl

Kim jest nowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska?

opm-dlaszpitali-izabela-leszczyna
fot. Platforma Obywatelska RP: https://www.flickr.com/photos/platformaobywatelskarp/37870611292/in/album-72157688350084503/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=140840562

Donald Tusk, nowo wybrany Prezes Rady Ministrów, przedstawił pełny skład swojego gabinetu. Stanowisko szefowej resortu zdrowia objęła Izabela Leszczyna.

Nowa minister zdrowia jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również m.in. studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej (audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych).

Izabela Leszczyna rozpoczęła działalność polityczną w 2006 roku, kiedy to została wybrana do rady miasta Częstochowa z ramienia Platformy Obywatelskiej. W 2007 roku po raz pierwszy uzyskała mandat poselski.

W 2013 roku została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. W resorcie finansów zajmowała się m.in. identyfikacją ryzyka występującego w systemie finansów publicznych. Nadzorowała Departament Prawny, Departament Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji, Departament Rozwoju Rynku Finansowego oraz Biuro Edukacji Finansowej.

W sejmie IX kadencji została powołana na stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych.

Źródło: www.prawo.pl, leszczyna.info

Czytaj też: Innowacyjne technologie są najskuteczniejsze, gdy idą w parze z optymalną edukacją kadr