Reprezentacja Ministerstwa Zdrowia została wybrana do władz WHO - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plReprezentacja Ministerstwa Zdrowia została wybrana do władz WHO - dlaszpitali.pl

Reprezentacja Ministerstwa Zdrowia została wybrana do władz WHO

opm-dlaszpitali-who

W środę, 25 października odbyły się wybory do Rady Wykonawczej oraz Regionalnej Grupy Ewaluacyjnej WHO. W obu strukturach będą działać przedstawicielki polskiego Ministerstwa Zdrowia.

W Radzie Wykonawczej WHO (EB WHO) zasiądzie Katarzyna Drążek-Laskowska, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w MZ. Jej zastępczyni, Ewa Nowacka, została wybrana do Regionalnej Grupy Ewaluacyjnej (REG WHO).

Polska reprezentacja w WHO

Priorytety, które chce realizować dyr. Katarzyna Drążek-Laskowska w związku z wyborem do Rady Wykonawczej to zdrowie cyfrowe, walka z gruźlicą oraz odbudowa systemów ochrony zdrowia po kryzysach (w kontekście health emergency) przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Regionalna Grupa Ewaluacyjna będzie się natomiast zajmować oceną kandydatów na stanowisko Dyrektora Regionalnego WHO na Europę (kadencja obecnego dyrektora, Hansa Kluge, kończy się w 2024 r.).

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: Cyfrowa rewolucja w kujawsko-pomorskich szpitalach