Cyfrowa rewolucja w kujawsko-pomorskich szpitalach - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCyfrowa rewolucja w kujawsko-pomorskich szpitalach - dlaszpitali.pl

Cyfrowa rewolucja w kujawsko-pomorskich szpitalach

opm-dlaszpitali-cyfryzacja

Asseco, AGFA HealthCare oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Konferencji Cyfrowych wdrożyły Regionalne Repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Zakres projektu obejmował cyfrowe połączenie 15 szpitali, w których lekarze wystawiają ponad milion dokumentów medycznych i przeprowadzają 400 tysięcy badań obrazowych rocznie. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom takim jak e-Rejestracja czy Portal Pacjenta, pacjenci zyskali szybki dostęp do swoich wyników, a placówki posiadają kompleksowe narzędzia do zarządzania jednostką oraz oferowania e-Usług.

Elektroniczna dokumentacja medyczna staje się jednym z kluczowych elementów cyfryzacji polskiej ochrony zdrowia. Gromadzenie, przetwarzanie, przechowywanie oraz udostępnianie e-dokumentacji przekłada się na podniesienie poziomu obsługi pacjenta oraz znacząco usprawnia pracę personelu. Regionalne Repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest projektem umożliwiającym realizację powyższych założeń na poziomie regionalnym oraz lokalnym. Swoim zasięgiem obejmuje jednostki ochrony zdrowia, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Szpitale Uniwersyteckie.

Cyfryzacja wsparciem dla zdrowia

Asseco Poland we współpracy z AGFA HealthCare zbudowały i wdrożyły system EDM (Elektroniczna Dokumentacja Medyczna), który pozwala na przekazywanie i udostępnianie e-dokumentacji medycznej oraz badań obrazowych DICOM. System oferuje również szeroką gamę wspólnych dla szpitali usług elektronicznych, takich jak e-Rejestracja, dane ratunkowe, e-Dzienniczek Pacjenta oraz Portal Pacjenta. Ponadto daje możliwość prowadzenia e-Konsyliów przez lekarzy z różnych jednostek regionu oraz spełnia wymagania ustawowe dotyczące EDM.

Czytaj też: Automatyczne tworzenie dokumentacji medycznej w środowisku zintegrowanego systemu obiegu danych Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii