USG u dzieci – profilaktyka onkologiczna w ramach... - dlaszpitali.pl

Profilaktyka onkologiczna – badania USG u dzieci

opm-usg-u-dzieci-profilaktyka-onkologiczna
fot. iStock

Partnerska współpraca firmy ALAB laboratoria z Fundacją Ronalda McDonalda ma na celu popularyzację badań ultrasonograficznych u dzieci.

Podpisana umowa oraz przekazane środki zwiększają potencjał bezpłatnych badań ultrasonograficznych realizowanych w ramach fundacyjnego programu „NIE nowotworom u dzieci”. Prowadzona od blisko 15 lat na pokładzie specjalistycznego ambulansu medycznego Fundacji akcja umożliwiła dotychczas przebadanie ponad 70 tysięcy dzieci w 395 lokalizacjach na terenie całego kraju. Ważnym elementem towarzyszącym badaniom są działania edukacyjne, promujące wśród rodziców i opiekunów dzieci wiedzę na temat roli i znaczenia profilaktyki. Wkład firmy ALAB laboratoria do fundacyjnego programu profilaktycznych badań USG dzieci pozwoli na zwiększenie zasięgu tej akcji. Umożliwi także skuteczniejsze mobilizowanie lokalnych społeczności do aktywnego dbania o zdrowie dzieci, podejmowania różnego typu inicjatyw zwiększających wiedzę rodziców na temat roli i znaczenia profilaktyki.

Partnerstwo z Fundacją Ronalda McDonalda jest dla nas powodem do dumy. Jest też szansą, by nasi pracownicy mogli lepiej poznać Fundację i jej programy oraz zaangażować się w wolontariat na pokładzie ambulansów. Razem powiedzmy NIE nowotworom u dzieci! Razem powiedzmy TAK profilaktyce zdrowotnej! apeluje Ewa Małkowska, Prezes ALAB laboratoria.

Ogólnopolski program bezpłatnych badań ultrasonograficznych dzieci prowadzony jest przez Fundację Ronalda McDonalda we współpracy z zespołem doświadczonych radiologów pediatrycznych. Badania realizowane są na pokładzie mobilnej kliniki, ambulansu medycznego Fundacji. Ten specjalistyczny pojazd to dwa gabinety diagnostyczne wyposażone w sprzęt ultrasonograficzny najnowszej generacji. Część medyczną ambulansu uzupełnia poczekalnia i zaplecze administracyjne. W tym roku pracę zacznie drugi ambulans Fundacji, który otrzymał homologację i jest gotowy do działania. Obie fundacyjne mobilne kliniki są klimatyzowane i mogą funkcjonować niezależnie od zewnętrznych źródeł energii i wody.

Mobilność naszego programu pozwala na prowadzenie badań w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. To szczególnie ważne w przypadku małych miejscowości, w których dostęp do profesjonalnej medycyny pediatrycznej jest utrudniony. Nasz program ma zasięg ogólnopolski, a jedynym ograniczeniem jest kalendarz i dostępność terminów zespołu radiologów. Wierzymy, że dzięki porozumieniu zawartemu z firmą ALAB laboratoria będziemy mogli przebadać jeszcze więcej dzieci. Potrzeby w tym zakresie są olbrzymie. Mobilność naszego programu pozwala na prowadzenie badań w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. To szczególnie ważne w przypadku małych miejscowości, w których dostęp do profesjonalnej medycyny pediatrycznej jest utrudniony. Nasz program ma zasięg ogólnopolski, a jedynym ograniczeniem jest kalendarz i dostępność terminów zespołu radiologów. Wierzymy, że dzięki porozumieniu zawartemu z firmą ALAB laboratoria będziemy mogli przebadać jeszcze więcej dzieci. Potrzeby w tym zakresie są olbrzymiepodkreśla Katarzyna Nowakowska, Prezes i Dyrektor Wykonawcza Fundacji.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Techniki diagnozowania nowotworów o różnej lokalizacji z punktu widzenia inżyniera klinicznego

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2021

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2021

32,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Oddział anestezjologii i intensywnej terapii XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2022 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2022 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

32,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.