Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji został zwolniony ze stanowiska

opm-dlaszpitali-agencja-oceny-technologii-medycznych

Dr Roman Topór-Mądry został zwolniony z funkcji prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Stanowisko zajmował od 2017 roku.

Powody zwolnienia nie są na ten moment znane. Ministerstwo Zdrowia opublikowało już ogłoszenie o naborze na nowego szefa AOTMiT. Termin składania ofert mija 23 listopada 2023 r.

Roman Topór-Mądry był szefem AOTMiT od listopada 2017 roku. W 2022 roku został wybrany na kolejną kadencję, jednak został odwołany przed jej zakończeniem.

Były szef AOTMiT jest lekarzem, doktorem nauk medycznych, specjalistą zdrowia publicznego i epidemiologiem. Pracował w zespołach doradczych m.in. Ministerstwa Zdrowia, samorządów lokalnych, Komisji Europejskiej oraz Banku Światowego.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM

Czytaj też: Nowa dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu