Podsumowanie trzech lat działalności NEO Hospital - dlaszpitali.pl

Podsumowanie trzech lat działalności NEO Hospital

opm-dlaszpitali-podsumowanie-dzialalnosci-neo-hospital-w-2021-roku
fot. mat. prasowe

Grupa NEO Hospital zwiększyła przychody w 2021 r. o ponad 30%. W ciągu trzech lat Grupa NEO Hospital, kierowana przez Joannę Szyman, zbudowała w Krakowie jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w tej części Europy, opierając strategię rozwoju o nowe technologie medyczne, w tym robotykę.

Grupa NEO Hospital rozpoczęła działalność szpitalną na początku 2019 r. Szpital tworzy ponad 200-osobowy zespół specjalistów i lekarzy. 14% kadry lekarskiej stanowią osoby z tytułem profesora. Szpital posiada status szpitala klinicznego. NEO Hospital oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną m.in. w zakresie ginekologii, urologii i chirurgii onkologicznej. 98% zabiegów szpital wykonuje metodami małoinwazyjnymi, w tym laparoskopowo i z wykorzystaniem robota da Vinci. W szpitalu stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej. Za stworzenie tego ośrodka szpital został uhonorowany prestiżową nagrodą w międzynarodowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

Naszym celem było stworzenie jednego z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. Szpital działa w oparciu o model opieki opartej na wartości dla pacjenta. Dotychczas przyjęliśmy blisko 40 tys. pacjentów. Oferta szpitala cieszy się rosnącym zaufaniem nie tylko pacjentów z Polski, ale również z zagranicy. Jesteśmy na ścieżce bardzo dynamicznego wzrostu. Ludzie są naszym kluczowym kapitałem, decydującym o sukcesie naszego szpitala. Skupiamy się na tworzeniu środowiska pracy stymulującego samorealizację, rozwój kompetencji i różnorodności. W ostatnim roku zwiększyliśmy zatrudnienie o 43% mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

W szpitalu, zgodnie z modelem opieki opartej na wartości dla pacjenta, działają nowoczesne centra kompetencji w zakresie leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym Klinika Leczenia Otyłości, posiadająca akredytację International Bariatric Club – Oxford University. Klinika bierze również udział w programie kontroli jakości administrowanym przez American College of Surgeons (ACS), co przekłada się również na sukcesy pacjentów. Od początku swojej działalności Klinika pod swoją opieką miała ponad 100 pacjentów, a w wyniku podjętego leczenia zarówno zachowawczego jak i operacyjnego zespołowi udało się uszczuplić wagę pacjentów o niebagatelne 8 ton!

Grupa NEO Hospital prowadzi również pierwszy w Polsce program badawczo-rozwojowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem systemu da Vinci. Uruchomienie programu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Wartość dofinansowania wynosi 7,3 mln PLN.

Wykorzystanie robota da Vinci pozwala chirurgowi na przeprowadzenie zabiegu z wysoką precyzją dzięki systemowi wizyjnemu 3D full HD oraz zminiaturyzowanym narzędziom chirurgicznym, co w efekcie pozwala na oszczędzenie tkanek i nerwów oraz zminimalizowanie interwencji chirurgicznej. Proces rekonwalescencji jest szybszy. Dotychczas wykorzystywaliśmy robota da Vinci głównie w leczeniu nowotworów. Wykonujemy obecnie ok. 35 zabiegów onkologicznych w skali miesiąca. Weszliśmy w fazę rutynowego wykorzystania systemu, stąd też z robotem da Vinci rozpoczynamy nowy etap rozwoju naszego ośrodka. W najbliższej przyszłości zamierzamy podwoić skalę wykonywanych zabiegów, wykorzystując robota da Vinci również do zabiegów nieonkologicznychmówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

W NEO Hospital powstał jeden z najbardziej zaawansowanych ośrodków kształcenia lekarzy w zakresie technik małoinwazyjnych w Polsce, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie, w tym wirtualne symulacje i systemy sztucznej inteligencji. Z kursów w Szpitalu skorzystało już ponad 200 lekarzy.

Szpital prowadzi także Living Lab, dzięki któremu twórcy nowych technologii, w tym z obszaru AI, VR, AR mogą je doskonalić z wykorzystaniem informacji zwrotnych od użytkowników.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj więcej: Nowa platforma do przesyłania danych w NEO Hospital

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2022

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2022

39,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2022 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2022 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

32,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.