Osiem milionów złotych dla Małopolskiego Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych - dlaszpitali.pl

Osiem milionów złotych dla Małopolskiego Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych

opm-dlaszpitali-osiem-milionow-zlotych-na-malopolskie-centrum-leczenia-chorob-zakaznych
fot. www.malopolska.pl

Przy szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej powstanie Małopolskie Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych. Na utworzenie nowego ośrodka przekazano 8 milionów złotych.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej pełnił w czasie pandemii rolę placówki covidowej. W szpitalu leczono pacjentów m.in. z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na powstanie Małopolskiego Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych zadysponowano ponad 8 milionów złotych. Symboliczny czek dla dyrekcji szpitala od Ministerstwa Zdrowia przekazali posłowie Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski wraz z wojewoda Łukaszem Kmitą i wicewojewodą Ryszardem Pagaczem. Szpital otrzymał ponadto dwie nowe karetki z wyposażeniem.

Źródło: www.malopolska.pl

Czytaj też: Modernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu