Modernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plModernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu - dlaszpitali.pl

Modernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu

opm-dlaszpitali-modernizacja-oddzialu-kardiologicznego-polsko-amerykanskich-klinik-serca-w-ustroniu
fot. mat. prasowe

Dodatkowe sale dla pacjentów, nowoczesny sprzęt medyczny i zwiększona liczba łóżek – to najważniejsze elementy modernizacji ustrońskiego Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, należącego do Grupy American Heart of Poland.

Dzięki temu nie tylko zwiększą się możliwości leczenia i rehabilitacji, ale również znacząco poprawi się komfort pacjentów. Szczególna waga została położona na modernizację stanowisk dla chorych, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych. Dzięki temu Oddział zyskał większe możliwości specjalistycznej opieki nad pacjentami w najcięższym stanie. Co istotne, zarówno leczenie, jak i rehabilitacja w ustrońskiej placówce American Heart of Poland realizowane są w ramach kontraktu z NFZ.

Przeprowadzone prace polegały na dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb Oddziału Kardiologii oraz poradni Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Oddział Kardiologii zyskał dzięki temu dodatkowe sale dla pacjentów, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Obecnie każde stanowisko dla pacjenta posiada nowoczesne kardiomonitory oraz panele medyczne. Ze zmodernizowanych pomieszczeń i nowego sprzętu korzystają już pierwsi pacjenci.

Dzięki temu, że w Ustroniu znajduje się taka placówka jak Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, 180 tysięcy mieszkańców powiatu cieszyńskiego może czuć się bezpiecznie. Widząc wysokie zaangażowanie i kompetencje pracujących tu ludzi oraz nowoczesne zaplecze sprzętowe, jestem przekonany, że sam też czułbym się bezpiecznie pod opieką ustrońskich specjalistów z Grupy American Heart of Polandmówił starosta cieszyński Mieczysław Szczurek podczas konferencji prezentującej Oddział w nowej odsłonie.

Dzięki modernizacji zwiększona została też liczba łóżek w bardzo istotnym segmencie oddziału, czyli w Intensywnym Nadzorze Kardiologicznym. Pod opieką lekarzy przebywają tutaj pacjenci w ciężkim stanie, często zagrożenia życia.

Pozyskanie dodatkowych miejsc monitorowanych w obrębie oddziału i szpitala daje możliwość specjalistycznej opieki nad chorymi w najtrudniejszym stanie. Z myślą o ich potrzebach stworzone zostały dodatkowe miejsca, które pozwalają na stały monitoring stanu zdrowia tłumaczył dr n. med. Bartosz Skwarna, ordynator Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu, należących do Grupy American Heart of Poland.

Jak podkreśliła Iwona Wisełka, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Kardiologii, zwiększenie liczby łóżek oznacza również dla chorych skrócenie czasu oczekiwania na hospitalizację. Jest to bardzo ważny element leczenia dla wszystkich pacjentów, tym bardziej, że usługi świadczone w Ustroniu przez American Heart of Poland odbywają się na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Czytaj też: Trwa modernizacja Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2023

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2023

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2023 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2023 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.