Modernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plModernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl

Modernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu

O swoich doświadczeniach z leczenia w ustrońskiej placówce opowiadał podczas konferencji jeden z pacjentów – Pan Józef, który przebywał na oddziale Polsko-Amerykańskich Klinik Serca zaledwie tydzień temu. – Ze względu na długotrwałą chorobę byłem już w wielu szpitalach i nigdzie nie spotkałem się z taką troską i dbałością o pacjenta jak tutaj, w Ustroniumówił.Czułem, że w tym zespole naprawdę każdemu zależy na tym, żebym mógł jak najszybciej wrócić do zdrowia. Jeśli ktoś już jest w tej trudnej sytuacji, że wymaga leczenia kardiologicznego, to życzę, by trafił właśnie na taki oddział i do takich lekarzy. Chciałbym, żeby tak dobrze funkcjonujące oddziały były w całej Polscepodkreślił.

Dla kompleksowej opieki nad pacjentem kardiologicznym ważne jest nie tylko leczenie, ale również późniejsza rehabilitacja. Ustroń pełni w tym zakresie wyjątkową rolę, ponieważ Uzdrowisko Ustroń, gdzie zlokalizowany jest zmodernizowany Oddział Kardiologii, jest jednocześnie jednym z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie. Na terenie Uzdrowiska realizowany jest program KOS-Zawał, którego celem jest skoordynowane, specjalistyczne leczenie i rehabilitacja pacjentów kardiologicznych. Nad powrotem pacjentów do zdrowia czuwa tutaj doświadczona kadra specjalistów, której dowodzą lekarze o światowej sławie z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Rehabilitacja pacjentów kardiologicznych w Uzdrowisku Ustroń jest prowadzona w sposób maksymalnie wszechstronny i skoordynowany, tak aby zapewnić chorym kompleksową opiekę. Naszym celem jest umożliwienie pacjentom jak najszybszego powrotu do sprawności psychofizycznej po zabiegach interwencyjnych – kardiologicznych i kardiochirurgicznych – mówił lek. med. Adam Rybicki, dyrektor medyczny Uzdrowiska Ustroń.

Znaczenie rehabilitacji w procesie dochodzenia do zdrowia podkreśliła kolejna pacjentka – Pani Anna, skierowana na rehabilitację do Uzdrowiska Ustroń. Jak zaznaczyła, był to bardzo szybki proces, w którym zaledwie w kilka dni po operacji pacjentka mogła rozpocząć rehabilitację.

Trzy tygodnie temu przeszłam zabieg kardiochirurgiczny w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Bielsku-Białej i już po 5 dniach od operacji zostałam przewieziona bezpośrednio do Uzdrowiska Ustroń opowiadała. – Dzięki temu miałam poczucie, że nie zostałam pozostawiona po zabiegu sama sobie, tylko od razu wykonany został kolejny krok w walce o mój powrót do zdrowiapodkreśliła.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.