Odpowiedź na braki w szpitalach. Akcja pomocowa.. - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plOdpowiedź na braki w szpitalach. Akcja pomocowa.. - dlaszpitali.pl

Bezpłatne wsparcie sprzętowe dla szpitali

opm-odpowiedz-na-braki-w-szpitalach-akcja-pomocowa

W związku z trudną sytuacją jednostek ochrony zdrowia w obliczu braków sprzętowych oraz wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 została uruchomiona bezpłatna akcja pomocowa firmy VERASHAPE .

Powstała specjalna platforma internetowa, w której szpitale i jednostki medyczne mogą na bieżąco zgłaszać niedobory środków ochronnych. Dzięki temu przekazany sprzęt ma być realną odpowiedzią na zapotrzebowanie.

W ten sposób będziemy mogli określić skalę zapotrzebowania i aktywnie pomagać najbardziej potrzebującym jednostkom medycznymzaznacza pan Tomasz Szymański, prezes firmy VERASHAPE.

Firma, która zainicjowała pomoc, specjalizuje się m. in. w druku 3D, dlatego posiada warunki do produkcji sprzętu, który będzie spełniał wymagania użytkowe i wytrzymałościowe. Ruszyła już produkcja przyłbic ochronnych.

Ponieważ pandemia dotyka całego społeczeństwa, firma VERASHAPE zachęca do wsparcia akcji firmy dysponujące drukarkami 3D, wycinarkami laserowymi do tworzyw oraz materiałami termoplastycznymi – Jeżeli możesz, wspieraj nas w walce z #covid19. Wszyscy zgłoszeni zostaną wyszczególnieni w przestrzeni dla partnerów akcji.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie zostanie doposażony