Walka z koronawirusem: Wojewódzki Szpital Zespolony... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWalka z koronawirusem: Wojewódzki Szpital Zespolony... - dlaszpitali.pl

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie zostanie doposażony

opm-walka-z-koronawirusem-doposazenie-szpitala

Obecna kryzysowa sytuacja weryfikuje nie tylko przygotowanie gospodarcze i sprzętowe do leczenia coraz większej liczby zarażonych, ale także stopień społecznej solidarności. Pojawia się coraz więcej akcji, które mają za zadanie doposażenie polskich szpitali.

W ramach takich działań Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie otrzymał środki na zakup środków ochrony personelu oraz pacjentów.

Firma Awilux przekazała na rzecz leszczyńskiego szpitala kwotę 50 000 zł. Cała suma została przekazana na zakup nowoczesnego urządzenia do dezynfekcji karetek i sal chorych oraz na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Zachęcam do wsparcia leszczyńskiego szpitala oraz innych lokalnych placówek zdrowia przez inne firmy naszego regionu. Niedobory środków ochrony osobistej i sprzętu do walki z koronawirusem są katastrofalne. Tylko wspólne i odpowiedzialne działania pomogą przejść nam przez tą trudną i niemożliwą do przewidzenia w skutkach sytuacjęmówił Marek Sprengel, prezes firmy Awilux.

Źródło: mat. prasowe

Opracowała redakcja

Czytaj także: Komunikat NFZ dotyczący zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne w związku ze zwalczaniem koronawirusa