Telemedycyna w czasie koronawirusa. Wyniki raportu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plTelemedycyna w czasie koronawirusa. Wyniki raportu - dlaszpitali.pl

Wyniki raportu „Ochrona zdrowia i telemedycyna w czasie koronawirusa”

opm-ochrona-zdrowia-i-telemedycyna-w-czasie-koronawirusa

Tylko co piąty Polak nie odczuwa utrudnień w kontaktach z lekarzami w związku z zagrożeniem koronawirusem. I aż 80% chce mieć możliwość skorzystania ze zdalnej pomocy lekarskiej (telemedycyny).

W związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce utrudnienia w bezpośrednich kontaktach z lekarzem odczuwa 58,3% uczestników sondażu, jaki 18 marca 2020 roku przeprowadziło Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® i haloDoctor.pl – operator telemedyczny. Utrudnień w kontaktach z lekarzami nie zauważa tylko 21,8%. Co piąty uczestnik nie ma zdania. Na utrudnienia częściej zwracają uwagę kobiety, niż mężczyźni.

W sytuacji utrudnionego kontaktu bezpośredniego z lekarzem w sumie aż 80% respondentów chce mieć możliwość skorzystania ze zdalnej pomocy lekarskiej (telemedycyny). Zaledwie 7% nie widzi potrzeby korzystania ze zdalnych porad medycznych.

Pełna treść raportu dostępna na stronie BioStat®

Czytaj także: Telemedycyna w Polsce – potencjał rozwoju i finansowanie