Technologie pomagają szpitalom w walce z pandemią koronawirusa

Nowe technologie wspierają szpitale w walce z pandemią

Specjalistyczny system dla szpitali w Polsce i na świecie

Z akcji skorzystało ponad 80 szpitali w Polsce i na świecie.

Pierwsze przesyłki dotarły do polskich zakładów opieki zdrowotnej już w kwietniu 2020 r., chcieliśmy dostarczyć je w czasie najintensywniejszych zmagań z koronawirusem. Ostatnie szpitale obdarowane zostały we wrześniu ubiegłego roku. Akcja spotkała się ze sporym odzewem ze strony szpitali, co świadczy o tym, że istnieje w Polsce zapotrzebowanie na systemy ułatwiające pracę personelu medycznegomówi Daria Roszczyk-Krowicka, Sales and Marketing Director w firmie Blulog. Inicjatywa przyniosła bardzo pozytywne rezultaty, na co wskazują poniższe dane.

W Polsce:

  • w ramach inicjatywy obdarowane zostały 82 szpitale,
  • łączna suma środków przeznaczonych na wsparcie placówek medycznych wyniosła ponad 20 000,
  • obdarowane zostały szpitale w niemal wszystkich województwach.

Na świecie:

  • wsparcie technologiczne od firmy Blulog otrzymało 12 szpitali,
  • specjalistyczne systemy monitorujące warunki przechowywania przekazano obiektom w Brazylii, Argentynie, Grecji, Francji oraz we Włoszech.

Kontrola warunków przechowywania – dlaczego tak ważna?

Urządzenia kontrolujące temperaturę i wilgotność w miejscu przechowywania pozwalają na utrzymanie najwyższej jakości produktów. Zdalny, bezprzewodowy monitoring tych parametrów zapewnia bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu pracowników, którzy nie muszą własnoręcznie sprawdzać warunków składowania artykułów. Powiadomienia o zbyt wysokiej temperaturze i innych nieprawidłowościach w miejscu przechowywania wysyłane natychmiastowo na maila, co umożliwia szybko reakcję, zmniejszając ryzyko marnowania produktów medycznych, w tym leków czy szczepionek.

System Blulog to rozwiązanie wspierające branżę medyczną i nie tylko. Służy do pomiaru warunków przechowywania wszelkich produktów wrażliwych na temperaturę czy wilgoć, w tym właśnie farmaceutyków, szczepionek, a także żywności. Inteligentne rejestratory sprawdzają się w wielu obszarach – m.in. usprawniają procesy logistyczne i dbają o odpowiednie warunki podczas transportu towarów. Rozwiązanie, jakim jest zdalna kontrola temperatury, pomaga placówkom medycznym i farmaceutycznym, a także firmom cateringowym oraz restauracjom, co jest szczególnie istotne teraz, kiedy zarówno służba ochrony zdrowia, jak i gastronomia przechodzą kryzys z powodu pandemii COVID-19 podsumowuje Daria Roszczyk-Krowicka.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.