Nowe Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń zostało otwarte - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowe Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń zostało otwarte - dlaszpitali.pl

Nowe Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń zostało otwarte

opm-dlaszpitali-nowe-centrum-chorob-serca-i-naczyn-w-wejcherowie

Blisko 144 mln zł kosztowała największa dotychczas inwestycja „Szpitali Pomorskich”, dzięki której w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie otwarta została nowa siedziba Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń, Blok Operacyjny z 7 salami operacyjnymi, a także Centralna Sterylizatornia i Zakład Patomorfologii oraz Banki Krwi.

Inwestycja w szpitalu w Wejherowie to nowy obiekt o powierzchni blisko 9000 metrów kwadratowych, długość budynku to 97 metrów, szerokość 30 metrów. Kubatura to 38 tys. m3. Do budowy KCCHSiN zużyto 543 tony stali i  3200 m3 betonu.

W ramach inwestycji szpital w Wejherowie został rozbudowany o trzykondygnacyjny budynek, w którym znalazły się m.in.: Blok Operacyjny z 7 salami operacyjnymi oraz z 2 salami wybudzeniowymi, zawierającymi łącznie 17 stanowisk; a także Kaszubskie Centrum Chorób Serca czyli Oddział Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej (40-łóżkowy, w tym sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, cztery Pracownie Angiograficzne i Gabinet Diagnostyki RTG) oraz Oddział Kardiochirurgii z 7 stanowiskami wzmożonego nadzoru. W nowym obiekcie swoje miejsce znalazła również Centralna Sterylizatornia, a także Zakład Patomorfologii i Zakład Serologii Transfuzjologicznej (Bank Krwi).

Nowa inwestycja w szpitalu w Wejherowie

Nie ma lepszej inwestycji w życiu niż inwestycje w zdrowiemówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.Dlatego projekt powstania nowej siedziby Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie doskonale wpisuje się w tę ideę.  Podejmując 5 lat temu decyzję o dofinansowaniu tego niezmiernie ważnego projektu, nie mieliśmy, jako Zarząd Województwa Pomorskiego, cienia wątpliwości, że to projekt wyjątkowy pod wieloma względami. Oprócz nowoczesnego obiektu, w którym znajdą się m.in. Oddział Kardiologii czy Oddział Kardiochirurgii, w których pracują fantastyczni specjaliści, pacjent otrzyma maksimum świadczeń medycznych w jednym miejscu, w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu ma szansę na powrót jak najszybciej choćby na rynek pracy. Cieszę się, że ta ważna inwestycja została zrealizowana właśnie tu – w Wejherowie – bo z pewnością wzmocni to jego pozycję na mapie świadczeń zdrowotnych na Pomorzudodaje marszałek Struk.

KCCHSiN w Wejherowie posiadać będzie także ultranowoczesną salę hemodynamiki, zwaną potocznie salą hybrydową. 4 sale angiograficzne wyposażone zostały w najnowocześniejszą aparaturę diagnostyczną, pozwalającą na szybką, precyzyjną diagnostykę; zaś Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wyposażono w zaawansowaną technologicznie aparaturę pomiaru funkcji życiowych pacjenta.

Czytaj dalej: Grupa American Heart of Poland rozpoczyna długoletnią współpracę ze szpitalem w Pile