Grupa American Heart of Poland rozpoczyna długoletnią współpracę ze szpitalem w Pile

opm-dlaszpitali-grupa-american-heart-of-poland-rozpoczyna-wspolprace-ze-szpitalem-w-pile

Starostwo Powiatowe w Pile oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie świadczenia usług kardiologicznych przez American Heart of Poland w Szpitalu w Pile. Grupa będzie sprawować opiekę nad pacjentami w pilskiej placówce przez co najmniej 10 lat.

Będzie to dekada intensywnego rozwoju i podnoszenia jakości opieki nad pacjentami. Inwestycje obejmą m.in. modernizację oddziału kardiologii, zakup nowoczesnego sprzętu oraz otwarcie 2 pracowni hemodynamiki. Zwiększy się również liczba miejsc dla pacjentów – docelowo szpital będzie dysponować 35 łóżkami, łącznie z 10-łóżkowym oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Przejęcie opieki nad oddziałem kardiologii w Pile jest kolejnym krokiem Grupy American Heart of Poland w realizowaniu misji docierania z wysokospecjalistyczną ofertą do mieszkańców całego kraju. W północno-zachodniej Polsce Grupa jest już m.in. operatorem całego szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim. Jak podkreśla dyrektor medyczny Grupy Paweł Kaźmierczak, Piła jest dla American Heart of Poland bardzo ważnym ośrodkiem – biorąc pod uwagę kategorię szpitali powiatowych, jest to jedna z największych placówek w Polsce.

Naszą dewizą jest wprowadzenie profesjonalnej kardiologii pod strzechypodkreśla Paweł Kaźmierczak. – Dla realizacji tej misji w Pile zadeklarowaliśmy się zainwestować 10 milionów złotych w wyposażenie i rozbudowę oddziału kardiologii, dzięki czemu będziemy mogli nie tylko zapewnić jeszcze wyższy standard opieki nad pacjentami, ale również zwiększyć liczbę dostępnych w szpitalu miejscdodaje.

Czytaj więcej: Grupa American Heart of Poland przedłuża współpracę ze szpitalem w Mielcu