Grupa American Heart of Poland przedłuża współpracę ze szpitalem w Mielcu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plGrupa American Heart of Poland przedłuża współpracę ze szpitalem w Mielcu - dlaszpitali.pl

Grupa American Heart of Poland przedłuża współpracę ze szpitalem w Mielcu

opm-dlaszpitali-grupa-american-heart-of0poland-przedluza-umowe-ze-szpitalem-w-mielcu

Rada Powiatu Mieleckiego podjęła uchwałę o przedłużeniu umowy z Grupą American Heart of Poland na dalsze świadczenie opieki kardiologicznej dla pacjentów mieleckiego szpitala.

Dzięki porozumieniu ponad podziałami, oddział nie tylko pozostanie, ale również zostanie powiększony o kolejne łóżka. Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych. Nikt nie był przeciwny. To oznacza, że opieka kardiologiczna nad pacjentami w mieleckim szpitalu nadal będzie zabezpieczona.

W ramach umowy zaplanowano m.in. poszerzenie zakresu świadczonych usług medycznych – będzie to nie tylko kardiologia inwazyjna, ale także nieinwazyjna. Na oddziale prowadzone będzie leczenie niewydolności serca, a także będą wykonywane wysokospecjalistyczne zabiegi kardiologiczne. W przyszłości leczone będą tu również udary mózgu metodą trombektomii mechanicznej. Do końca roku do użytku zostanie oddana także druga nowoczesna sala zabiegowa, która będzie służyć również pacjentom innych oddziałów szpitala. Wszystkie świadczenia na oddziale oraz w poradni są nieodpłatne dla chorych i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szpital w Mielcu jest jednym z 24 ośrodków w kraju, zarządzanych przez Grupę American Heart of Poland, lidera na rynku usług sercowo-naczyniowych w Polsce. Rocznie we wszystkich oddziałach zarządzanych przez Grupę leczonych jest ponad 120 000 chorych. Do Grupy należą również szpitale wielospecjalistyczne, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Dane RPP: Polacy niezadowoleni z opieki medycznej