Nowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna w tyskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Tychach będzie miał nową poradnię psychologiczno-pedagogiczną

opm-dlaszpitali-nowa-poradnia-psychologiczno-pedagogiczna-w-tyskim-szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach powstanie poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Koszt inwestycji to prawie 5,5 miliona złotych.

Dotychczasowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna tyskiego szpitala znajduje się przy ul. Andersa 16. Obiekt zajmuje ok. 700 metrów kwadratowych i – jak czytamy w komunikacie placówki – „nie spełnia obecnie oczekiwań funkcjonalno-przestrzennych”.

Nowa poradnia będzie zajmować ok. 1300 metrów kwadratowych. Poradnia zostanie ulokowana w pomieszczeniach budynku szpitala przy ul. Edukacji 102. Sale w placówce zostaną przebudowane w taki sposób, by zwiększyć ilość przyjmowanych pacjentów i umożliwić unowocześnienie prowadzonych terapii. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt budowy nowej poradni to prawie 5,5 miliona złotych.

Źródło: umtychy.pl

Czytaj też: Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach zyskał Centrum Wsparcia Badań Klinicznych