Nowa inwestycja Satis Group S.A. - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowa inwestycja Satis Group S.A. - dlaszpitali.pl

Nowa inwestycja Satis Group S.A.

opm-dlaszpitali-nowa-inwestycja-satis-group-s-a

Satis Group S.A., notowana na GPW grupa technologiczna, nabyła pakiet akcji medycznej firmy INVO BioScience Inc., notowanej na NASDAQ. Na zakup amerykańskich akcji polska spółka wydała ponad 970 tys. USD, co pozwala jej kontrolować 2,38% kapitału firmy z Florydy, zajmującej się innowacyjnymi metodami leczenia niepłodności.

Satis Group i INVO Bioscience Inc negocjują warunki strategicznej współpracy, mającej na celu rozwój działalności INVO BioScience na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Z danych wskazywanych przez EPAF (European Policy Audit on Fertility) wynika, że z problemem niepłodności tylko w Polsce może zmagać się 1,5 mln par.

Inwestycja w leczenie niepłodności

Misją INVO Bioscience® jest zwiększenie dostępu do leczenia niepłodności oraz opieki nad pacjentami na całym świecie. Spółka jest autorem technologii INVOcell®, pierwszego systemu do inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) dopuszczonego przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Jest to nowatorskie urządzenie i procedura zapewniająca bardziej naturalne, bezpieczne, skuteczne i tańsze leczenie niepłodności. Urządzenie INVOcell oraz Procedura INVO® stanowią alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia niepłodności, takich jak inseminacja domaciczna (IUI) i zapłodnienie in vitro (IVF).

Transakcja zakupu pakietu akcji INVO BioScience jest bardzo ważnym etapem negocjacji warunków współpracy między nami. Strategiczne partnerstwo pozwoli amerykańskiej spółce rozwinąć swoją działalność na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w czym będziemy ich wspierać poprzez znajomość lokalnego rynku. Nasza współpraca pozwoli na zwiększenie dostępu w Polsce do terapii leczenie niepłodności. Szacuje się, że problem niepłodności może w naszym kraju dotyczyć 1,5 mln par – komentuje Andrzej Wrona, Prezes Zarządu Satis Group S.A.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Spółka Genomtec S.A. otrzymała patent w technologii LAMP