NFZ informuje o sytuacji w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Kryzys zażegnany? - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-nfz-informuje-o-sytuacji-w-wojewodzkim-zespole-lecznictwa-psychiatrycznego-w-olsztynie

NFZ opublikował komunikat o sytuacji w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Jak czytamy, dyrekcja doszła do porozumienia z lekarkami i placówka nadal będzie przyjmować pacjentów.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi, kilka dni temu lekarki z oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży złożyły wypowiedzenia. Specjalistki zwracały uwagę na złe warunki pracy, w tym zbyt małą obsadę lekarską. Na oddziale pozostały jedynie dwie lekarki rezydentki, a oddziałowi groziło zamknięcie.

Jak informuje NFZ, po długich negocjacjach specjalistki przystały na warunki finansowe zaproponowane przez dyrekcję szpitala.

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ zaproponował ponadto placówce przekształcenie w ośrodek wysokospecjalistycznej całodobowej opieki psychiatrycznej, czyli osiągnięcie najwyższego, III stopnia referencyjności w trzystopniowej skali reformy psychiatrii dzieci i młodzieży. Ośrodki na III poziomie mają zagwarantowaną wyższą wycenę za świadczenia, co może wpłynąć na poprawę bieżącej sytuacji w olsztyńskim szpitalu.

Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia

Czytaj też: Chorzy na ultrarzadką alfa-mannozydozę proszą Ministerstwo Zdrowia o wsparcie