Nagrodzono najlepsze europejskie szpitale prywatne. Polska placówka wśród wyróżnionych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNagrodzono najlepsze europejskie szpitale prywatne. Polska placówka wśród wyróżnionych - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-nagrody-dla-najlepszych-europejskich-szpitali-zostaly-rozdane

Najlepsze europejskie szpitale prywatne otrzymały nagrody. Pierwsza edycja European Private Hospital Awards (EPHA) została zainicjowana przez Europejską Unię Szpitali Prywatnych i Portugalskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. Ceremonia rozdania nagród odbyła się 23 czerwca w Lizbonie.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Portugalii miał na celu zaprezentowanie i wsparcie innowacyjnych i wyróżniających się europejskich placówek ochrony zdrowia. Aż 67 szpitali z 10 europejskich krajów złożyło aplikacje, które zostały ocenione przez niezależne jury.

Nagrody przyznano w 7 kategoriach: „Najlepsza inicjatywa profilaktyczna”, „Najlepsza inicjatywa skoncentrowana na pacjencie”, „Najbardziej ekologiczny szpital w Europie”, „Model innowacji klinicznych”, „Najbardziej zaawansowany szpital w opiece zdrowotnej opartej na wartości”, „Doskonałość w miejscu pracy” i „Informacje roku”.

Wśród nagrodzonych znalazła się polska placówka – wyróżnienie uzyskał Szpital Medicover Polska z Warszawy. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych otrzymało nagrodę specjalną za wsparcie humanitarne dla uchodźców z Ukrainy. Nagrodę w postaci statuetki oraz czeku na 10 000 euro odebrali prezes OSSP Andrzej Sokołowski i wiceprezes prof. Piotr Gerber.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj też: Affidea z nagrodą „Dostawcy Usług Diagnostycznych Roku”