Affidea z nagrodą "Dostawcy Usług Diagnostycznych Roku" - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plAffidea z nagrodą "Dostawcy Usług Diagnostycznych Roku" - dlaszpitali.pl
Reklama

Affidea z nagrodą „Dostawcy Usług Diagnostycznych Roku”

opm-dlaszpitali-affidea-z-nagroda-dostawcy-uslug-diagnostycznych-roku
fot. iStock

Affidea, europejski dostawca usług zaawansowanej diagnostyki, ambulatoryjnych i opieki onkologicznej, ma przyjemność poinformować o przyznaniu firmie tytułu „Dostawcy Usług Diagnos­tycznych Roku” w konkursie HealthInvestor Awards 2022.

Nagroda HealthInvestor Awards honoruje wybitne osiągnięcia, innowacje i doskonałość w sektorze niezależnej opieki zdrowotnej. Jej celem jest nagradzanie organizacji, które wniosły znaczący wkład w sektor medyczny.

Jurorzy docenili Affidea za innowacyjne podejście do wdrażania najnowszych technologii w celu poprawy wyników klinicznych, bezpieczeństwa pacjentów oraz ich doświadczeń w centrach medycz­nych – przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności operacyjnej. Oto trzy innowacyjne inicjatywy, które zwróciły uwagę sędziów konkursu HealthInvestor Awards:

  1. Cyfryzacja ścieżki pacjenta w krajach, w których Affidea prowadzi działalność, od rezer­wacji po e-rejestrację i elektroniczny dostęp do wyników, mająca na celu poprawę doświadczeń pacjentów na każdym etapie ich diagnostyki i leczenia.
  1. Autorski program MRI Excellence, który umożliwia bieżący podgląd wykorzystania urzą­dzeń do rezonansu magnetycznego i dzięki któremu Affidea osiągnęła 28-proc. wzrost liczby badań na godzinę, wzrost oceny NPS pacjentów o 5 punktów procentowych (do 81 proc.) oraz 11-proc. wzrost przychodów dla urządzeń objętych programem. Program koncentruje się na wpro­wadzaniu usprawnień poprzez analizę kilku kluczowych wskaźników efektywności (KPI), takich jak średnia liczba badań na godzinę, czas bezczynności maszyny, godziny otwarcia i zamk­nięcia, liczba badań, zmiana pacjentów i wskaźnik wykorzystania dla każdego centrum. Dane są pobierane z ponad trzech czwartych z 200 aparatów do RM w dziesięciu krajach w ce­lu poprawy jakości opieki i doświadczeń pacjentów, przy jednoczesnym zwiększeniu efek­tywności operacyjnej.
  1. Innowacyjne oprogramowanie sztucznej inteligencji, które Affidea zainstalowała w swoich ośrodkach PET/CT we Włoszech, w Polsce i Rumunii, aby utrzymać jakość obrazów PET/CT, które zostały uzyskane przy zmniejszonej dawce znacznika lub skróconym czasie skanowania. W celu weryfikacji algorytmu SI przeprowadzono pilotaż w centrum Affidea IRMET w Turynie we Włoszech, akredytowanym przez UEMN/EBNM i EARL ośrodku PET-CT. Wyniki kliniczne były znakomite – uzyskano redukcję dawki FDG o 33 proc. bez pogorszenia jakości obrazu, skracając czas skanowania nawet o 50-proc. Niższa dawka przekłada się na większe bezpieczeństwo, a skrócenie czasu poprawia komfort pacjentów poddawanych badaniu PET-CT. Wszystkie te cele udało się osiągnąć przy zachowaniu tej samej jakości obrazu umożliwiającej postawienie trafnej diagnozy, a także przy zwiększeniu wydajności operacyjnej centrum medycznego. 

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Rządowy plan rozwoju sektora biomedycznego na lata 2022–2031

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.