Medicover przejmuje Kliniki Terapii Allenort - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMedicover przejmuje Kliniki Terapii Allenort - dlaszpitali.pl
Reklama

Medicover przejmuje Kliniki Terapii Allenort

opm-dlaszpitali-medicover-przejmuje-kliniki-allenort
fot. iStock

Ogólnopolska sieć wysokospecjalistycznych poradni psychologiczno-psychiatrycznych Allenort wraz ze szpitalem trafiła do grupy Medicover. Doradztwo transakcyjne w procesie przejęcia firmy zapewniła firma doradcza Upper Finance.

Po akwizycji Klinik Terapii Allenort Medicover powiększy swój zasób placówek o pierwszy w Polsce pełnoprofilowy prywatny szpital psychiatryczny w Warszawie wraz z sześcioma wysoko rozwiniętymi placówkami terapeutycznymi. Każda z nich świadczy kompleksowe usługi w zakresie indywidualnego diagnozowania i leczenia różnego rodzaju zaburzeń o podłożu psychicznym, a także wsparcia terapeutycznego dostosowanego osobno do potrzeb każdego pacjenta oraz opartego na zagwarantowaniu całkowitej intymności i dyskrecji. Z rozwiązań proponowanych przez Allenort korzystają osoby w każdym wieku, zmagające się z zaburzeniami rozwoju, uzależnieniami od alkoholu i substancji psychoaktywnych, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi oraz wieloma innymi chorobami wymagającymi profesjonalnej opieki wykwalifikowanego specjalisty.

ALLENORT to jednostka jednocześnie badawczo-rozwojowa i biznesowa, o ugruntowanej pozycji rynkowej, kreująca nowe standardy postępowania w ochronie zdrowia. Dlatego z przyjemnością przekazuję ten projekt operatorowi medycznemu, z ogromnymi perspektywami na intensywny jego rozwój w przyszłości. Zmienia się jedynie właściciel, a sieć Klinik Terapii ALLENORT, jako projekt, będzie kontynuowany i systematycznie rozbudowywany. Jak dotąd wszystkie stworzone ośrodki medyczne ALLENORTU, zarówno kardiologiczne, kardiochirurgiczne,  jak i neuroradiochirurgii funkcjonują z powodzeniem na rynku medycznym, skutecznie uzupełniając publiczną ofertę medyczną w Polsce  – podkreśla dr Grzegorz Goryszewski, prezes zarządu ALLENORT.

Proces konsolidacji psychiatrii rozpędza się

Przed pandemią w Polsce ok. 8 mln osób cierpiało z powodu zaburzeń psychicznych. Na wizytę w poradni zdrowia psychicznego w ramach NFZ trzeba było czekać 3-4 miesiące (dokładnie: 3,6 miesiąca). Wśród krajów UE jesteśmy na ostatnim miejscu jeśli chodzi o współczynnik (9,2) psychiatrów na 100 tys. mieszkańców. Zgodnie z raportem NIK brakuje także psychologów specjalizujących się w pracy z dziećmi i młodzieżą: brakuje ich nawet w 44 proc. polskich szkół. Z powodu słabej dostępności świadczeń, duża część osób z zaburzeniami psychicznymi nie otrzymuje pożądanego leczenia, albo jest ono zbyt późno rozpoczęte. Kryzys zdrowia psychicznego pogłębia się, a systemy opieki zdrowotnej nie odpowiadają na niego w sposób skuteczny.

Czytaj też: Centrum Medyczne CMP rozpoczyna współpracę z MedTransfer

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.