Medicover przejmuje Kliniki Terapii Allenort
Ogólnopolska sieć wysokospecjalistycznych poradni psychologiczno-psychiatrycznych Allenort wraz ze szpitalem trafiła do grupy Medicover. Doradztwo transakcyjne w procesie przejęcia firmy zapewniła firma doradcza Upper Finance.
Po akwizycji Klinik Terapii Allenort Medicover powiększy swój zasób placówek o pierwszy w Polsce pełnoprofilowy prywatny szpital psychiatryczny w Warszawie wraz z sześcioma wysoko rozwiniętymi placówkami terapeutycznymi. Każda z nich świadczy kompleksowe usługi w zakresie indywidualnego diagnozowania i leczenia różnego rodzaju zaburzeń o podłożu psychicznym, a także wsparcia terapeutycznego dostosowanego osobno do potrzeb każdego pacjenta oraz opartego na zagwarantowaniu całkowitej intymności i dyskrecji. Z rozwiązań proponowanych przez Allenort korzystają osoby w każdym wieku, zmagające się z zaburzeniami rozwoju, uzależnieniami od alkoholu i substancji psychoaktywnych, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi oraz wieloma innymi chorobami wymagającymi profesjonalnej opieki wykwalifikowanego specjalisty.
– ALLENORT to jednostka jednocześnie badawczo-rozwojowa i biznesowa, o ugruntowanej pozycji rynkowej, kreująca nowe standardy postępowania w ochronie zdrowia. Dlatego z przyjemnością przekazuję ten projekt operatorowi medycznemu, z ogromnymi perspektywami na intensywny jego rozwój w przyszłości. Zmienia się jedynie właściciel, a sieć Klinik Terapii ALLENORT, jako projekt, będzie kontynuowany i systematycznie rozbudowywany. Jak dotąd wszystkie stworzone ośrodki medyczne ALLENORTU, zarówno kardiologiczne, kardiochirurgiczne, jak i neuroradiochirurgii funkcjonują z powodzeniem na rynku medycznym, skutecznie uzupełniając publiczną ofertę medyczną w Polsce – podkreśla dr Grzegorz Goryszewski, prezes zarządu ALLENORT.
Proces konsolidacji psychiatrii rozpędza się
Przed pandemią w Polsce ok. 8 mln osób cierpiało z powodu zaburzeń psychicznych. Na wizytę w poradni zdrowia psychicznego w ramach NFZ trzeba było czekać 3-4 miesiące (dokładnie: 3,6 miesiąca). Wśród krajów UE jesteśmy na ostatnim miejscu jeśli chodzi o współczynnik (9,2) psychiatrów na 100 tys. mieszkańców. Zgodnie z raportem NIK brakuje także psychologów specjalizujących się w pracy z dziećmi i młodzieżą: brakuje ich nawet w 44 proc. polskich szkół. Z powodu słabej dostępności świadczeń, duża część osób z zaburzeniami psychicznymi nie otrzymuje pożądanego leczenia, albo jest ono zbyt późno rozpoczęte. Kryzys zdrowia psychicznego pogłębia się, a systemy opieki zdrowotnej nie odpowiadają na niego w sposób skuteczny.
Czytaj też: Centrum Medyczne CMP rozpoczyna współpracę z MedTransfer