Centrum Medyczne CMP rozpoczyna współpracę z MedTransfer dlaszpitali.plCentrum Medyczne CMP rozpoczyna współpracę z MedTransfer

Centrum Medyczne CMP rozpoczyna współpracę z MedTransfer

opm-dlaszpitali-centrum-medyczne-cmp-rozpoczyna-wspolprace-z-medtransfer

Centrum Medyczne CMP rozpoczyna współpracę z platformą MedTransfer, która umożliwia szybkie i bezpieczne przesyłanie wyników badań obrazowych (RTG).

Platforma MedTransfer umożliwia przesyłanie przez Internet zaszyfrowanych wyników wraz z pełnym obrazem badania. Po wykonaniu zdjęcia RTG pacjent otrzymuje link, przesłany na adres mailowy. Wyniki badania są szyfrowane również jednorazowym hasłem, które pacjent otrzymuje w wiadomości SMS na podany numer telefonu. Ta dwutorowa ścieżka pozwala na uzyskanie łatwego dostępu do zdjęcia, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa danych pacjenta, zgodnie z wymogami RODO, HIPAA oraz PHIPA.

Po kliknięciu w link pacjent może pobrać wynik, przesłać go lub udostępnić podczas badania swojemu lekarzowi prowadzącemu. MedTransfer ułatwia nie tylko wysyłanie wyników badań radiologicznych, ale ułatwia również ich analizę. W platformę wbudowana jest zaawansowana przeglądarka obrazów, która działa szybko nawet dla dużych plików, jakimi są skany rezonansu magnetycznego. Działa online, nie wymaga wgrywania na twardy dysk komputera dodatkowego oprogramowania – wyjaśnia Innocenta Dźwieżyńska, prezes MedTransfer.

Platforma MedTransfer, oprócz dostępu do obrazu badania pozwala na pobranie opisu badania w formie pliku PDF.

Dzięki platformie MedTransfer przesyłanie dużych plików jest wygodniejsze i mogą one być przechowywane na serwerze w chmurze, co zapewnia szybszy dostęp do wyników. Jednocześnie usługa usprawnia komunikację online z lekarzem prowadzącym. Ta nowoczesna technologia pozwala wdrożyć nowe, proekologiczne rozwiązanie, jakim jest rezygnacja z wypalania płyt CD, dzięki któremu chronimy środowiskomówi Ryszard Paszkiewicz, Kierownik ds. Projektów i Wdrożeń IT.

Link do wyniku badania jest aktywny przez 90 dni. W tym czasie pacjent może go przesyłać do kogokolwiek, z kim chce się nim podzielić. Co więcej, pacjent ma możliwość pobrania wyników bezpośrednio z platformy MedTransfer na wybrane urządzenie (komputer, tablet czy smartphone).

Źródło: materiały prasowe

Czytaj więcej: Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka czeka na małych pacjentów