Mazovia z trzema robotami da Vinci - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMazovia z trzema robotami da Vinci - dlaszpitali.pl
Reklama

Mazovia z trzema robotami da Vinci

opm-dlaszpitali-mazovia
fot. iStock

Grupa Mazovia, do której należą szpitale urologiczne w Warszawie, Katowicach i Częstochowie, wkrótce stanie się pierwszym ośrodkiem w Europie Centralnej wyposażonym w trzy zaawansowane systemy chirurgiczne da Vinci. To ważne osiągnięcie stanowi kolejny krok w kierunku zapewniania pacjentom dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań.

Inwestycja w trzeci system da Vinci, który trafi do Szpitala Mazovia w Częstochowie, jest realizacją naszej wizji opartej na dostarczaniu pacjentom najbardziej zaawansowanych technologii medycznych. Dzięki nim zapewniamy skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów urologicznych. Inwestujemy w technologie, które zmieniają życie pacjentów, podnosząc komfort i efektywność leczenia na najwyższym poziomie. Kiedy 7 lat temu przeprowadziliśmy pierwszą operację robotem da Vinci w szpitalu w Warszawie, stawialiśmy pierwsze kroki w rewolucji chirurgii urologicznej w Polsce. Dziś jesteśmy dumni, że możemy kontynuować tę misjęmówi prof. dr hab. n. med. Igal Mor, prezes zarządu Grupy Mazovia.

System da Vinci zakupiono od Grupy Synektik, będącej wyłącznym dystrybutorem systemów robotycznych da Vinci na Polskę, Czechy i Słowację. Robot umożliwia przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych w obszarze urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej.

Jeden z liderów na polskim rynku

Szpital Mazovia jest jednym z pierwszych, który kupił w Polsce robota chirurgicznego. Obecnie posiada trzy systemy chirurgii robotycznej da Vinci. Potwierdzeniem dynamiki rozwoju wynikającej z zapotrzebowania na chirurgię robotyczną jest liczba dotychczasowo wykonanych ponad 1 000 procedur tylko w szpitalu w Warszawie i ponad 1 800 w całej Grupie Mazovia. Niewątpliwie jest to jeden z liderów na rynku polskim, który potrafi przewidywać kierunki rozwoju chirurgii i maksymalnie wykorzystywać dostępną technologię. Na świecie jest już ponad 8 600 systemów da Vinci, w samej Europie 1 500. W Polsce operacje w asyście autoryzowanego systemu da Vinci wykonywane są w 53 szpitalachpodkreśla Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik.

Szpitale urologiczne Grupy Mazovia codziennie korzystają z technologii robotycznej, co pozwala im dorównywać standardom najbardziej prestiżowych klinik na świecie.

Inwestycja w trzeci system da Vinci jest dowodem na to, że nasza grupa konsekwentnie stawia na nowoczesność i innowacje. Chcemy, aby nasi pacjenci mieli dostęp do najlepszych rozwiązań medycznych, a to oznacza korzystanie z najnowszych technologii na świecie. Robot da Vinci trafi do szpitala w Częstochowie już we wrześniu tego roku informuje Maciej Połys, wiceprezes zarządu Grupy Mazovia.

Mija 7 lat od pierwszej takiej operacji

Pierwszą operację z użyciem robota da Vinci przeprowadzono w Szpitalu Mazovia w Warszawie 16 października 2017 r. Wówczas ośrodek ten był jednym z zaledwie trzech w Polsce, które dysponowały tą technologią. Jako pierwszy udostępnił też robotyczne operacje urologiczne szerszej grupie pacjentów.

Rocznie w szpitalach Grupy Mazovia w Warszawie i Katowicach przeprowadzanych jest ok. 800 operacji robotycznych. Planowane wdrożenie trzeciego systemu da Vinci w Częstochowie pozwoli zwiększyć tę liczbę do ok. 1 200 zabiegów w ciągu roku.

Roboty da Vinci są wykorzystywane w szpitalach Mazovii do przeprowadzania zabiegów onkologicznych, takich jak operacje raka prostaty i nowotworów nerek. System znajduje również zastosowanie w leczeniu innych schorzeń urologicznych oraz chorób ginekologicznych. W zespole specjalistów Grupy Mazovia znajduje się obecnie 7 certyfikowanych operatorów robotów da Vinci.

Technologia robotyczna umożliwia przeprowadzanie zabiegów z niezwykłą precyzją, co przekłada się na wyraźną poprawę jakości leczenia oraz skrócenie czasu rekonwalescencji. Wykorzystanie robota da Vinci w leczeniu nowotworów, takich jak rak prostaty, znacząco redukuje ryzyko powikłań, jak np. nietrzymanie moczu czy infekcje związane z cewnikowaniem, a także pomaga zachować funkcje seksualne. Nowoczesna urologia, a zwłaszcza onkologia urologiczna, dynamicznie rozwija techniki małoinwazyjne. A robot da Vinci stał się w tym zakresie standardempodsumowuje prof. dr hab. n. med. Igal Mor.

Źródło: Grupa Mazovia

Czytaj także: Leczenie raka pęcherza moczowego przy użyciu robota da Vinci w lubelskim szpitalu

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.