Małopolski Tele-Anioł: projekt, który może na trwałe zmienić.. - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMałopolski Tele-Anioł: projekt, który może na trwałe zmienić.. - dlaszpitali.pl

Małopolski Tele-Anioł

teleopieka-malopolska-caritas

10 tys. mieszkańców Małopolski zostanie objętych teleopieką w ramach programu „Małopolski Tele-Anioł”, skierowanego do osób niesamodzielnych, przewlekle chorych, starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

„Małopolski Tele-Anioł” to program organizowany przez samorząd wojewódzki we współpracy z Caritasem Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej. Sprzęt oraz oprogramowanie do realizacji projektu dostarczyła firma Comarch, producent systemów informatycznych.

Program został uruchomiony w maju tego roku i potrwa trzy lata. Jego celem jest wspracie osób niesamodzielnych, przelwekle chorych, niepełnosprawnych czy starszych poprzez zastosowanie rozwiązań z zakresu telemedycyny.

Założenia programu

Działania skoncentrują się na rozwoju usług opiekuńczych i pomocy sąsiedzkiej w otoczeniu potrzebujących oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. 10 tys. mieszkańców z Małopolski zostanie objętych teleopieką medyczną, dzięki zastosowaniu opasek, posiadających zintegrowany telefon, oprogramowanie i nadajnik GPS i umożliwiających szybki kontakt z ratownikami medycznymi poprzez przycisk SOS. Dostarczone urządzenia pozwolą także na zdalny monitoring pulsu oraz geolokalizację biorących udział w programie.

Centrum teleopieki

Comarch uruchomił również centrum teleopieki w Suchej Beskidzkiej, w którym wykwalifikowany personel medyczny przez całą dobę monitoruje stan uczestników programu, odpowiada na wezwania oraz udziela informacji na temat przysługujących świadczeń. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań telemedycznych zapewniona została szybka, fachowa pomoc osobom najbardziej podatnym na zagrożenie zdrowia i życia.

„Małopolski Tele-Anioł” to projekt na miarę XXI wieku, który może trwale zmienić sytuację w regionie, a nawet kraju. Jest to innowacyjne przedsięwzięcie, służące pomocy osobom starszym i potrzebującym.  Kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje specjalne opaski dla podopiecznych oraz rozbudowaną platformę monitorującą, pozwala na realizację usługi teleopieki na dużą skalę, jaką jest dla przykładu województwo małopolskie mówi Artur Słupecki, Kierownik Projektu w Cormach.

Projekt „Małopolski Tele-Anioł”  realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

Czytaj także: Telemedycyna – podstawowe regulacje prawne

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.