Laboratoria diagnostyczne wspierają program "Profilaktyka 40 PLUS" - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plLaboratoria diagnostyczne wspierają program "Profilaktyka 40 PLUS" - dlaszpitali.pl

Laboratoria diagnostyczne wspierają program „Profilaktyka 40 PLUS”

opm-dlaszpitali-profilaktyka-40+-wspierana-przez-laboratoria

Cztery czołowe sieci laboratoriów diagnostycznych stowarzyszone w Forum Medycyny Laboratoryjnej wraz ze stowarzyszeniem MedTech Polska stworzyły serwis wspierający rządowy program Profilaktyka 40 PLUS. Od 24 listopada na stronie www.profilaktyka40plus.com jej użytkownicy mogą uzyskać wszechstronną wiedzę na temat badań i ich specyfiki oraz znaleźć najbliższą dogodną placówkę, gdzie będą mogli je zrealizować.

Cztery wiodące sieci laboratoriów: Alab, Diagnostyka, Synevo i Synlab, zrzeszone w Forum Medycyny Laboratoryjnej, wsparły rządowy program Profilaktyka 40 PLUS. Niepubliczni świadczeniodawcy dołączyli do grupy placówek wykonujących badania objęte programem, finansowane przez NFZ. Dodatkowo, razem ze stowarzyszeniem MedTech Polska, stworzyły serwis internetowy www.profilaktyka40plus.com.

Dzięki temu serwisowi, począwszy od 24 listopada, wszystkie zainteresowane osoby w wieku 40+ w wygodny sposób znajdą najbliższą placówkę, w której będą mogły zrealizować badania. Głównym celem, jaki przyświecał stowarzyszeniu MedTech Polska oraz sieciom laboratoriów – Alab, Diagnostyka, Synevo i Synlab, podczas tworzenia serwisu wspierającego rządowy program Profilaktyka 40 PLUS, była wygoda osób, które będą z niego korzystać. Wspólnymi siłami stworzyły one narzędzie, które zawiera bazę laboratoriów wykonujących badania finansowane przez program.

W zakładce „Znajdź placówkę” zamieszczono bazę placówek wykonujących badania w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS. Dzięki tym informacjom oraz geolokalizacji połączonej z interaktywną mapą można szybko i w prosty sposób znaleźć dogodną placówkę uczestniczącą w programie Profilaktyka 40 PLUS, wykonującą badania diagnostyczne.

Serwis www.profilaktyka40plus.com to, poza wyszukiwarką placówek, także kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych swoim zdrowiem i diagnostyką. Zawiera zarówno informacje na temat programu Profilaktyka 40 PLUS, jak i opisy badań laboratoryjnych wchodzących w jego zakres wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi sposobu przygotowania do badania oraz diagnozowanymi schorzeniami. Serwis zwiera ponadto najistotniejsze informacje na temat profilaktyki najczęściej występujących chorób. Wszystko to zostało przedstawione w przystępny sposób, tak, aby jak najlepiej przybliżyć założenia programu oraz dostarczyć dodatkowej wiedzy. Uruchamiając serwis www.profilaktyka40plus.com, sieci laboratoriów Alab, Diagnostyka, Synevo i Synlab, wraz ze stowarzyszeniem MedTech Polska, pragną jeszcze bardziej włączyć się w tę potrzebną inicjatywę i rozpropagować program wśród osób, dla których jest on przeznaczony.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także: Zarządzanie jakością w medycznym laboratorium diagnostycznym