Kompleks poradni przy Szpitalu Morskim otwarty po remoncie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKompleks poradni przy Szpitalu Morskim otwarty po remoncie - dlaszpitali.pl

Kompleks poradni specjalistycznych przy Szpitalu Morskim otwarty po remoncie

opm-dlaszpitali-szpitalu-morskim
fot. Szpitale Pomorskie/FB

Przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni otwarto zmodernizowany kompleks poradni specjalistycznych. Działać tu będzie aż siedem poradni wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt i systemy informatyczne.

Pięciokondygnacyjny budynek nr 28 przy ul. Huzarskiej 1 w Gdyni przeszedł kompleksową przebudowę. Obiekt o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz systemy informatyczne przeznaczone na potrzeby siedmiu poradni: onkologicznej, hematologicznej, okulistycznej, pulmonologicznej, endokrynologicznej, chorób piersi i urologicznej.

Jak informuje placówka, celem inwestycji jest poprawa jakości ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz zwiększenie dostępności usług medycznych dla mieszkańców Pomorza.

Modernizacja obejmowała szeroki zakres prac budowlanych, instalacyjnych oraz wyposażeniowych. Dotychczas rozproszone w różnych lokalizacjach poradnie teraz znajdują się w jednym, łatwo dostępnym miejscu, co znacząco poprawi komfort pacjentów oraz efektywność świadczonych usługprzekonuje prezes zarządu Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda. – Nowe wyposażenie, meble i system kolejkowy znacząco poprawią funkcjonalność obiektu. Ponadto każda kondygnacja budynku została zaplanowana z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie pacjentów oraz personeludodaje.

Na parterze, przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, znajdują się: poczekalnia, recepcja, gabinety lekarskie i zabiegowe. Wyższe piętra mieszczą gabinety zabiegowe i konsultacyjne, ciągi komunikacyjne z poczekalniami oraz dodatkowe pomieszczenia pomocnicze. Remont trwał 1,5 roku, a szeroko zakrojone prace budowlane objęły: konstrukcję, wykończenie ścian, sufitów i posadzek oraz montaż nowoczesnych instalacji sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych i elektrycznych. Wymieniono także windę. W ramach doposażenia zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny, w tym auto-kerto-refraktonometry, refraktometry, lasery, tonometry, lampy medyczne, aparaty USG oraz kolposkop.

Wszystkie prace w kompleksie poradni przy Szpitalu Morskim w Gdyni kosztowały 9,6 mln zł. Wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego wyniosło blisko 7,9 mln zł. Pomogły także środki unijne w kwocie 1,53 mln zł oraz środki własne – prawie 170 tys. zł.

Źródło: Szpitale Pomorskie

Czytaj także: Rusza remont psychiatrii dziecięcej w Bielsku-Białej