Jak lepiej leczyć i diagnozować endometriozę? Szkolenia w Szpitalu Medicover - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plJak lepiej leczyć i diagnozować endometriozę? Szkolenia w Szpitalu Medicover - dlaszpitali.pl

Jak lepiej leczyć i diagnozować endometriozę? Szkolenia w Szpitalu Medicover

opm-dlaszpitali-jak-lepiej-leczyc-i-diagnozowac-endometrioze
fot. mat. prasowe

Wielospecjalistyczny Szpital Medicover prowadzi cykl szkoleń dla lekarzy-ginekologów pt. „Diagnostyka ultrasonograficzna w endometriozie”. Pierwsza edycja warsztatów odbyła się w marcu br., podczas obchodów miesiąca świadomości endometriozy, a ze względu na utrzymujące się wysokie zainteresowanie, aktualnie w planach jest już trzecie takie spotkanie.

Szpital Medicover chce dzielić się wiedzą i najlepszymi praktykami ze środowiskiem medycznym, po to, by lepiej diagnozować i leczyć endometriozę w naszym kraju. Endometrioza to choroba, która dotyka nawet co 10. Polkę, a jej właściwe rozpoznanie może zajmować nawet 10 lat. To niezmiennie ważny temat dla warszawskiego Szpitala Medicover, w którym, począwszy od marca br., odbywają się warsztaty dla lekarzy-ginekologów pt. „Diagnostyka ultrasonograficzna w endometriozie”, prowadzone przez tamtejszych ekspertów ginekologii i położnictwa.

Kierownik merytoryczny warsztatów, dr n. med. Joanna Jacko, prezentuje uczestnikom zasady przeprowadzania badania USG w kierunku endometriozy zgodnie z protokołem International Deep Endometriosis Analysis (IDEA). Dr n. med. Maciej Pliszkiewicz omawia postępowanie terapeutyczne w endometriozie, a lek. Magdalena Korniluk mówi o tym, kiedy należy podejrzewać endometriozę i od czego zacząć diagnostykę. Po prelekcjach ekspertów następuje praktyczne szkolenie z udziałem pacjentek ginekologicznych.

Warsztaty „Diagnostyka ultrasonograficzna w endometriozie” od początku cieszą się dużą popularnością wśród lekarzy-ginekologów. Oceny wystawiane przez respondentów po wydarzeniu są pozytywne, a poziom NPS (wskaźnika na ile uczestnik byłby skłonny polecić udział w wydarzeniu swojemu znajomemu) wynosi 100%.

Obserwujemy duże zainteresowanie taką formą kształcenia zawodowego. W zasadzie, zaraz po zamknięciu listy na poszczególną edycję warsztatów, na liście rezerwowej mamy już komplet na kolejną edycjęinformuje dr n. med. Joanna Jacko, ginekolog, ekspert w leczeniu operacyjnym endometriozy głęboko naciekającej oraz diagnostyce ultrasonograficznej endometriozy ze Szpitala Medicover.

Czytaj też: Do systemu ochrony zdrowia trafi w ciągu roku dodatkowe 15 mld zł