IX Poranny Bieg po Plantach Krakowskich – pobiegnijmy razem dla zdrowia naszych serc 19 listopada! - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plIX Poranny Bieg po Plantach Krakowskich – pobiegnijmy razem dla zdrowia naszych serc 19 listopada! - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-ix-poranny-bieg-po-plantach-krakowskich
fot. mat. prasowe

IX Poranny Bieg po Plantach Krakowskich to wydarzenie towarzyszące największej i najciekawszej w Polsce konferencji dotyczącej profilaktyki chorób serca i naczyń – „Kardiologia Prewencyjna 2022” organizowanej już po raz 15. przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Głównym celem biegu jest zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę w zapobieganiu chorobom układu krążenia pełni regularna aktywność fizyczna, uprawiana niezależnie od warunków atmosferycznych. Osoby prowadzące aktywny tryb życia wykazują nawet o połowę mniejsze ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, które są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce!

IX Poranny Bieg po Plantach Krakowskich już wkrótce!

Bieg nie jest imprezą komercyjną! Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat, a wziąć udział w biegu może absolutnie każdy, bez ograniczeń wiekowych. Bardzo ciekawa trasa biegu liczy ok. 4 km, które pokonujemy biegnąc Plantami Krakowskimi wokół Rynku Krakowskiego.
Podczas biegu nie jest liczony czas, nie wyłania się zwycięzców i docenia udział każdego uczestnika.

Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, zarówno lokalnych jak i tych o zasięgu krajowym. Jedną z poprzednich edycji biegu zaszczycił swoją obecnością Robert Korzeniowski – mistrz świata i mistrz olimpijski. Tradycją już jest, że w biegu biorą udział również wybitni eksperci w dziedzinie profilaktyki chorób serca i naczyń, wykładowcy konferencji z cyklu „Kardiologia Prewencyjna”.

Regularnie uprawiana aktywność fizyczna, to zdrowsze serce, a przez to lepsze i dłuższe życie!

Dlatego warto pobiec w IX Porannym Biegu po Plantach Krakowskich, już 19 listopada 2022 r. o godz. 7.00 rano. Start i meta biegu – Planty Krakowskie przy ul. Siennej.

Do zobaczenia!

Źródło: materiały prasowe