II Warszawski Masterclass in Prosthetic Surgery (Warszaty Urologii Protetycznej)

W dniach 25 i 26 maja 2023 r. w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie odbyły się warsztaty urologii protetycznej.

Zespół Kliniki Urologii CMKP na czele z prof. Jakubem Dobruchem i dr n. med. Michałem Skrzypczykiem wraz z przybyłymi specjalistami dr Augustin Fraile Pablador i dr hab. n. med. Arturem Lemińskim przeprowadził zabiegi operacyjne implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej oraz implantu prącia u mężczyzn, a także implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej u kobiet.

Nasza placówka przy współpracy z Boston Scientific oraz Meden-Inmed Sp. z o.o. miała zaszczyt być organizatorem tych dwudniowych warsztatów dedykowanych osobom, zmagającym się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. NTM stanowi poważny problem zdrowotny i społeczny. W Polsce dotyka on około 2 mln osób, przy czym realny wymiar tego problemu jest znacznie wyższy, gdyż intymny charakter schorzenia utrudnia rzeczywistą ocenę sytuacji w tym zakresie.

Chirurgia protetyczna odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia pacjentów, borykających się z tym problemem.

Tegoroczne warsztaty, których celem było doskonalenie umiejętności w dziedzinie urologii protetycznej, zgromadziły czołowych ekspertów, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Uczestnicy dwudniowego masterclass mieli okazję poznać zaawansowane techniki w tej dziedzinie dzięki odbywającej się w czasie rzeczywistym wideotransmisji (live streaming) z bloku operacyjnego.

To interaktywne doświadczenie umożliwiło cenny i bezpośredni wgląd w najnowsze techniki chirurgii protetycznej, co sprzyjało dyskusjom, wymianie pomysłów oraz doświadczeń, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju zawodowego i realizując tym samym jedno z kluczowych założeń wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za udział i zaangażowanie.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych – rozpoczął się kolejny etap budowy