Grupa NEO Hospital z ponad 30 mln przychodów w 2022 roku - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plGrupa NEO Hospital z ponad 30 mln przychodów w 2022 roku - dlaszpitali.pl
Reklama

Grupa NEO Hospital z ponad 30 mln przychodów w 2022 roku

opm-dlaszpitali-grupa-neo-hospital-z-ponad-30-mln-zlotych-przychodow-w-2022-roku
fot. iStock

W ciągu czterech lat Grupa NEO Hospital zbudowała w Krakowie jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w tej części Europy, opierając strategię rozwoju o nowe technologie medyczne, w tym robotykę. Przychody Grupy NEO Hospital w 2022 roku przekroczyły 30 mln zł, co oznacza ponad 40 proc. średnie tempo wzrostu w okresie całej działalności.

Szpital tworzy 270-osobowy zespół specjalistów i lekarzy. NEO Hospital oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną, m.in. w zakresie ginekologii, urologii i chirurgii onkologicznej. Aż 98% zabiegów szpital wykonuje metodami małoinwazyjnymi, w tym laparoskopowo i z wykorzystaniem robota da Vinci.

Specjalizujemy się między innymi w leczeniu chorób onkologicznych, takich jak rak prostaty, rak tarczycy oraz rak endometrium, a także chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość. Operacje i procedury, które kiedyś wymagały dużych nacięć i tygodni rekonwalescencji, są teraz minimalnie inwazyjne, bardziej precyzyjne i pozwalają pacjentom na powrót do normalnej aktywności życiowej w znacznie krótszym czasie. Dotychczas przyjęliśmy ponad 50 tys. pacjentów. Oferta szpitala cieszy się rosnącym zaufaniem nie tylko pacjentów z Polski ale również z zagranicy. Ponad 30% naszych pacjentów pochodzi spoza województwa małopolskiegomówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

Szpital pracuje w oparciu o rozwiązania cyfrowe wykorzystując elektroniczną dokumentację medyczną, elektroniczny obieg dokumentów oraz nowoczesne technologie, w tym roboty chirurgiczne, algorytmy sztucznej inteligencji oraz rzeczywistość rozszerzoną w procesie diagnostycznym i terapeutycznym.

Grupa NEO Hospital prowadzi również pierwszy w Polsce program badawczo-rozwojowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem systemu robotycznego. Uruchomienie programu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Wartość dofinansowania wynosi 7,3 mln PLN.

W Polsce dramatycznie zwiększa się liczba kobiet chorujących na raka endometrium. Główną przyczyną jest narastający problem nadwagi i otyłości. Zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) w leczeniu chirurgicznym preferowane jest podejście małoinwazyjne, czyli laparoskopia lub zabieg w asyście robota chirurgicznego. Jestem dumna z tego, że w NEO Hospital blisko 100% zabiegów raka endometrium jest wykonywana z wykorzystaniem robota. W krajach, które wdrożyły robotykę w leczeniu raka endometrium, wskaźnik zabiegów małoinwazyjnych wzrósł znacząco, co przyniosło korzyści związane ze skróceniem pobytu w szpitalu i zmniejszeniem częstości powikłań. Ufam, że upowszechnienie robotyki przyniesie takie efekty również w naszym krajudodaje Joanna Szyman.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Eksperci zaznaczają: musimy zwiększyć świadomość społeczną na temat radioterapii śródoperacyjnej

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.