Grupa LUX MED przygotowała pakiet działań POMOC DLA UKRAINY - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plGrupa LUX MED przygotowała pakiet działań POMOC DLA UKRAINY - dlaszpitali.pl

Grupa LUX MED przygotowała pakiet działań POMOC DLA UKRAINY

opm-dlaszpitali-grupa-luxmed-przygotowala-pakiet-dzialan-pomoc-dla-ukrainy

Grupa LUX MED przygotowała pakiet wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Firma udostępniła między innymi specjalną infolinię dla potrzebujących, gdzie można uzyskać pomoc w trzech językach – ukraińskim, polskim i angielskim.

Grupa LUX MED przygotowała pakiet działań POMOC DLA UKRAINY, który ma być realnym wsparciem dla obywateli Ukrainy potrzebujących pomocy medycznej.

Specjalna linia pomocowa

Uchodźcy mogą skorzystać ze specjalnej infolinii: tel. (+48) 22 45 87 007 (czynna codziennie w godzinach 7.00 – 19.00). Konsultanci mówią w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Osoby przyjeżdżające z Ukrainy otrzymają bezpłatnie pilną pomoc medyczną we wszystkich oddziałach przychodni LUX MED oraz w 13 szpitalach należących do Grupy LUX MED.

Grupa LUX MED zapewnia ponadto wsparcie w przetransportowaniu rodzin swoich pracowników z granicy ukraińsko-polskiej oraz oferuje uchodźcom pomoc prawną i finansową.

Wsparcie dla Ukrainy

Ukraińcy lekarze pracujący w placówkach firmy LUX MED są w stałym kontakcie ze swoimi kolegami na Ukrainie, co pozwala na oszacowanie realnych potrzeb tamtejszych szpitali. Dzięki współpracy z organizacjami pomocowymi (m.in. z Polską Akcją Humanitarną) LUX MED będzie przekazywać niezbędne materiały i środki do prawidłowego funkcjonowania ukraińskich szpitali. Ponadto, ratownicy medyczni i lekarze z LUX MED wspierają działania PAH na granicy.

Grupa LUX MED tworzy również miejsca pracy dla obywateli Ukrainy – zarówno dla personelu medycznego, jak i administracyjnego.

Więcej informacji na stronie: www.luxmed.pl

Źródło: luxmed.pl

Czytaj też: Pomoc medyczna dla uchodźców z Ukrainy. Ważne informacje