Grupa American Heart of Poland zmodernizowała Oddział Kardiologiczny w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu

opm-dlaszpitali-grupa-american-heart-of-poland-zmodernizowala-oddzial-kardiologiczny-w-mieleckim-szpitalu-specjalistycznym
fot. mat. prasowe

Dodatkowe sale dla pacjentów, nowoczesny sprzęt medyczny i zwiększona liczba łóżek – to niektóre z wprowadzonych modyfikacji mieleckiego Oddziału Kardiologii, dzięki którym wzrasta jakość leczenia oraz komfort pacjentów. Niezwykle istotnym etapem modernizacji były komfortowe sale dla chorych, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych. Dzięki temu Oddział zyskał większe możliwości specjalistycznej opieki nad pacjentami w najcięższym stanie. Leczenie na Oddziale Kardiologicznym w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu realizowane jest w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Grupa American Heart of Poland – zgodnie z wcześniejszym porozumieniem, zawartym 30 czerwca br. ze Szpitalem Specjalistycznym w Mielcu – z początkiem roku 2023 oddaje do dyspozycji Oddział Kardiologii po kompleksowym przygotowaniu przestrzeni do rozszerzonej działalności. Inwestycje objęły również zakup nowoczesnego sprzętu. Grupa American Heart of Poland zawarła umowę najmu powierzchni blisko 670 m2 na piątym piętrze Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Pomieszczenia przeszły generalny remont, w celu przystosowania ich do wymagań pełnoprofilowego Oddziału Kardiologii. Na tej powierzchni zlokalizowany jest nowy Oddział Kardiologii, z salami chorych o łącznej liczbie 15 łóżek, gdzie będzie prowadzona pełna diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia, Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który mieści 9 w pełni monitorowanych stanowisk intensywnego nadzoru oraz Pracownia Hemodynamiki z zainstalowanym nowym angiografem Siemens Artis, w której wykonywane będą zabiegi kardiologii inwazyjnej informuje Marcin Bruszewski, członek zarządu, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Grupy American Heart of Poland.

Dzięki modernizacji zwiększona została również liczba łóżek w  Intensywnym Nadzorze Kardiologicznym, gdzie przebywają pacjenci w ciężkim stanie, często zagrożenia życia.

Kardiologia zyska dodatkowe 4 stanowiska intensywnego nadzoru, co pozwoli na leczenie głównie pacjentów z zawałem serca, ale także pacjentów z niewydolnością serca, którzy wymagają leczenia w warunkach wzmożonego nadzoru.  Daje to możliwość specjalistycznej opieki nad chorymi w cięższym stanie –  mówił dr n. med. Paweł Kaźmierczak, członek zarządu, dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland.

Czytaj też: CSK MSWiA przekształcono w Państwowy Instytut Medyczny