Grupa AHOP podpisała 10-letnią umowę ze szpitalem w Mielcu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plGrupa AHOP podpisała 10-letnią umowę ze szpitalem w Mielcu - dlaszpitali.pl

Grupa AHOP podpisała 10-letnią umowę ze szpitalem w Mielcu

opm-dlaszpitali-grupa-american-heart-of-poland-podpisala-umowe-ze-szpitalem-w-mielcu
fot. mat. prasowe

Porozumienie Grupy American Heart Of Poland ze Szpitalem Specjalistycznym w Mielcu jest efektem kilkumiesięcznych rozmów i negocjacji. Umowa zagwarantuje nie tylko kontynuację świadczeń kardiologicznych od 1 stycznia 2023 roku, ale także zwiększenie zakresu świadczonych usług – poza kardiologią inwazyjną Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, działające w ramach Grupy American Heart of Poland, zrealizują także nieinwazyjną opiekę kardiologiczną. W planach jest też m.in. zwiększenie liczby łóżek, zakup nowoczesnego sprzętu oraz rozszerzenie pakietu świadczeń dla pacjentów.

Łącznie Grupa American Heart of Poland chce zainwestować w rozwój mieleckiego Szpitala około 10 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na kompleksowe przygotowanie przestrzeni do rozszerzonej działalności Grupy American Heart of Poland – stąd też inwestycje obejmą np. zakup innowacyjnego sprzętu, niezbędnego do operacji kardiologicznych oraz utworzenie drugiej nowoczesnej pracowni hemodynamiki. Obecność Grupy American Heart of Poland wpłynie nie tylko na jakość leczenia w mieleckim Szpitalu, ale także zwiększy jego możliwości co do liczby hospitalizowanych pacjentów. W tym zakresie baza łóżkowa zwiększy się niemal dwukrotnie, z 15 do 25 łóżek.

Z perspektywy pacjenta można mówić po prostu o rozwoju kardiologii w mieleckim Szpitalu – Grupa American Heart of Poland pod tym kątem staje się taką wewnętrzną komórką współpracującą ze Szpitalem mówił podczas uroczystości podpisania umowy Adam Szlachta, prezes Zarządu American Heart of Poland. – Bardzo dużą wagę będziemy przykładać również do darmowych świadczeń, konsultacji pacjentów, rehabilitacji po zawale serca oraz działań nakierowanych na profilaktykę i edukację prozdrowotnązaznaczył.

W ramach takiej kompleksowej opieki na terenie placówki w Mielcu wdrożony zostanie np. Program Koordynowanej Opieki Specjalistycznej nad Pacjentem po Zawale Serca (KOS-Zawał). Zapewnia on opiekę skoordynowaną nawet do 12 miesięcy po zawale serca, podczas której pacjent może przejść od leczenia ostrej fazy do leczenia rehabilitacyjnego. Jak podkreśla Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny, członek Zarządu American Heart of Poland, takie działania mogą redukować śmiertelność pacjentów zawałowych nawet o 30 procent. Grupa American Heart of Poland w swojej działalności w mieleckim Szpitalu chce również zadbać o rozwój i kształcenie kadry lekarskiej – zgodnie z podpisaną umową będzie zabiegać o dwa miejsca specjalizacyjne dla rezydentów, w celu zwiększenia potencjału lekarzy kardiologów z regionu.

Czytaj też: Nagrodzono najlepsze europejskie szpitale prywatne. Polska placówka wśród wyróżnionych