Gorzowski szpital po raz trzeci uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plGorzowski szpital po raz trzeci uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia - dlaszpitali.pl

Gorzowski szpital po raz trzeci uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia

opm-dlaszpitali-centrum-monitorowania-jakosci-w-ochronie-zdrowia
fot. materiały prasowe

Szpital wojewódzki w Gorzowie po raz trzeci uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i znalazł się w gronie najlepszych polskich szpitali. Spełniliśmy aż 87 proc. wymaganych standardów powiedział prezes lecznicy.

Akredytacja jest najlepszym świadectwem jakości pracy całego personelu, za co wszystkim pracownikom bardzo dziękuję. Przede wszystkim jest to jednak komunikat dla pacjentów, ponieważ jednostka z akredytacją gwarantuje najwyższy poziom świadczeń, przejawia naszą najwyższą troskę o pacjenta mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Wizytatorzy z centrum jakości, jednostki Ministerstwa Zdrowia, kontrolowali szpital na przełomie listopada i grudnia. Wizytacja trwała trzy dni. Dziś już oficjalne wiadomo, że jej efektem jest ponowne uzyskanie przyznawanej na trzy lata akredytacji. Gorzowski szpital dostaje ją po raz trzeci, spełniając aż 87 proc. wymaganych standardów (minimum to 75 proc.). Taki wynik plasuje szpital w pierwszej 30 niemal 190 akredytowanych ośrodków.

Kontrola, jaką przeszła lecznica, dotyczyła najróżniejszych obszarów, bo standardów akredytacyjnych jest ponad 200. Wizytatorzy sprawdzali niemal każdy zakątek. Byli na oddziałach, na bloku operacyjnym, prześwietlali dokumentację medyczną. Kontrolowali m.in. sterylizatornię, sprawdzali, w jaki sposób szpital dba o czystość, jak wygląda infrastruktura techniczna, choćby ujęcia wody, zabezpieczenie przeciwpożarowe, spalarnia odpadów. Oczywiście rozmawiali też z personelem i pacjentami.

Wypełnianie standardów akredytacyjnych dotyczyło nas wszystkich, od pomocy szpitalnych, przez pielęgniarki, lekarzy po administrację szpitala. Tym bardziej cieszymy się z informacji, że sprostaliśmy wysokim wymaganiom mówi Halina Wysocka z sekcji zarządzania jakością w gorzowskim szpitalu.

Akredytacja nie jest jedynym świadectwem wysokiego poziomu lecznicy. Wielospecjalistyczny Szpital w Gorzowie ma też certyfikaty jakości ISO, a w zeszłym roku dostał świadectwo: Bezpieczny Szpital Bezpieczny Pacjent, przyznawane placówkom, które dbają o bezpieczeństwo pracy personelu medycznego.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: MZ podsumowało projekt „Dostępność plus dla zdrowia”

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.