Ewa Krajewska nowym ministrem zdrowia - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plEwa Krajewska nowym ministrem zdrowia - dlaszpitali.pl

Ewa Krajewska nowym ministrem zdrowia

Ewa-Krajewska-nowym-ministrem-zdrowia
fot: Autorstwa Gov.pl, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=106918008

W poniedziałek, 27 listopada w Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki powierzył funkcję minister zdrowia Ewie Krajewskiej, która zastąpiła na tym stanowisku Katarzynę Sójkę.

Rząd Mateusza Morawieckiego ma dwa tygodnie na uzyskanie większości w Sejmie. Według ekspertów szanse na spełnienie takiego scenariusza są niewielkie – PiS może liczyć na 194 głosy, podczas gdy powyborcza koalicja KO, Polski 2050, PSL-u i Nowej Lewicy ma łącznie 248 głosów.

Jest to trzeci gabinet Mateusza Morawieckiego. Nowi ministrowie są ekspertami w swoich obszarach. Ponad połowa członków Rady Ministrów to kobiety – podkreśla Kancelaria Premiera.

Kim jest nowa Minister Zdrowia?

Ewa Krajewska do tej pory pełniła funkcję Głównego Inspektora Farmacji. Jest magistrem farmacji, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Była związana z Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji w resorcie zdrowia w trakcie pandemii COVID-19, gdzie zajmowała się koordynacją pracy Wydziału Dostępności i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych. Pracowała również jako redaktor naczelna czasopisma dla farmaceutów szpitalnych.

Źródło: gov.pl, tvn24.pl

Czytaj też: Adam Niedzielski podał się do dymisji. Katarzyna Sójka nową minister zdrowia