Adam Niedzielski podał się do dymisji. Katarzyna Sójka nową minister zdrowia - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plAdam Niedzielski podał się do dymisji. Katarzyna Sójka nową minister zdrowia - dlaszpitali.pl

Adam Niedzielski podał się do dymisji. Katarzyna Sójka nową minister zdrowia

Fot. Małgorzata Chmura-Malik – Sent to VTRS by Katarzyna Sójka secretary, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=128496534

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał się do dymisji. O zmianie personalnej w resorcie zdrowia poinformował premier Mateusz Morawiecki. – Dzisiaj rano podczas rozmowy z panem ministrem Adamem Niedzielski podjąłem decyzję o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji ministra – powiedział premier podczas konferencji prasowej we wtorek, 8 sierpnia.

W trakcie konferencji szef rządu nawiązał do ostatnich wydarzeń. Adam Niedzielski ujawnił prywatne dane lekarza, który skrytykował zmiany w przepisywaniu recept na leki psychotropowe i środki odurzające, co spotkało się z dużym oburzeniem w środowisku lekarskim.

Jest teraz czas kampanii wyborczej, a czas kampanii wyborczej to szczególny czas. To taki okres, w którym musimy być szczególnie wrażliwi na jakikolwiek błąd, na jedno słowo za dużo, nawet w momencie kiedy obnaża się kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej. Jednak w trakcie tego obnażania kłamstwa doszło jednocześnie też do pewnego błędu i właśnie dlatego, aby uwrażliwić, uczulić, aby nie było dzisiaj koncentracji na tym błędzie, tylko na tym, co jest najważniejsze, a więc na dobru pacjenta powiedział premier.

Adam Niedzielski skomentował odejście z resortu zdrowia na Twitterze: – Dziś złożyłem rezygnację z funkcji ministra zdrowia. To były ciężkie lata służby dla ludzi. Przez 2 lata walczyłem o wypłaszczenie krzywej. Zastałem Polskę chorą, a zostawiam zdrową i wyszczepioną. W poczuciu dobrze wykonanej pracy odchodzę z podniesioną głową.

We wtorek premier przedstawił również zastępczynię odwołanego ministra. Stanowisko objęła Katarzyna Sójka. Posłanka z zawodu jest lekarką ze specjalizacją chorób wewnętrznych.

Pani poseł, wkrótce pani minister Katarzyna Sójka jest dobrze do tej roli przygotowana. To lekarka, internistka z kilkunastoletnim doświadczeniem w wykonaniu zawodu powiedział Mateusz Morawiecki.

Katarzyna Sójka ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracuje m.in. w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie.

Źródło: tvn24.pl