Duże zainteresowanie studentów kierunkiem lekarskim w Wałbrzychu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plDuże zainteresowanie studentów kierunkiem lekarskim w Wałbrzychu - dlaszpitali.pl
Reklama

Duże zainteresowanie studentów kierunkiem lekarskim w Wałbrzychu

opm-medycyna-w-walbrzychu
fot. iStock

Ponad 550 osób chce studiować medycynę w wałbrzyskiej filii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Oznacza to, że o jedno miejsce ubiega się 10 osób – w tym roku akademickim uczelnia zaplanowała przyjęcie 50 studentów na kierunek lekarski w nowym miejscu.

Zarówno duże zainteresowanie studiowaniem w Wałbrzychu, jak i pochodzenie kandydatów, nie są dla nas zaskoczeniem. Uruchomienie filii właśnie w Wałbrzychu poprzedzone były dogłębnymi analizami. Wynikało z nich, że istnieje duża potrzeba społeczna na zapewnienie dostępu do studiów na wysokim poziomie w tej części regionupowiedział cytowany w komunikacie Piotr Cugier, kierownik Biura Rekrutacji UMW.

Dziekan wałbrzyskiej filii prof. Beata Sobieszczańska podkreśliła, że cały proces kształcenia przyszłych lekarzy w filii będzie identyczny, jak ten realizowany na UMW we Wrocławiu.

Ten sam program studiów, ci sami nauczyciele akademiccy. Gwarantujemy młodym adeptom medycyny, którzy wybrali studia w Wałbrzychu, poziom kształcenia taki, jak na UMW. Nie odejdziemy od niego nawet na milimetr. Kadra jest już skompletowana, zostali wyznaczeni koordynatorzy przedmiotów, trwają ostatnie przygotowania do zorganizowania zajęć, m.in. zakupy koniecznych odczynników czy sprzętu laboratoryjnego – powiedziała prof. Sobieszczańska.

W wałbrzyskiej filii, podobnie jak we Wrocławiu, wykłady będą odbywać się online, natomiast ćwiczenia organizowane są w formie stacjonarnej. Na pierwszym roku kierunku lekarskiego są to ćwiczenia niekliniczne i laboratoryjne. Wałbrzyscy studenci, jak samo jak ich koledzy we Wrocławiu, będą mogli poznawać tajniki ludzkiego ciała przy pomocy wirtualnego stołu sekcyjnego, specjalnie zakupionego przez UMW na potrzeby filii.

Jak podano, na uwagę zasługuje wysoki poziom aplikujących na studia na kierunku lekarskim w Wałbrzychu. Świadczą o tym wyniki egzaminów maturalnych, które w większości nie odbiegają od rezultatów kandydatów starających się o miejsce na UMW we Wrocławiu.

Cieszymy się, że mury naszej filii zasilą zdolni studenci. Utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia przyszłych medyków, niezależnie od miejsca studiowania, jest dla nas priorytetem. Zapewniamy, że dyplom lekarza uzyskany w Wałbrzychu będzie tak samo wartościowy jak ten, który wieńczy studia we Wrocławiupowiedziała prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW prof. Agnieszka Piwowar.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce uzyskał zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie kierunku lekarskiego poza swoją siedzibą.

Źródło: PAP Nauka w Polsce/ autor: Roman Skiba

Czytaj też: Od października w Bielsku-Białej rusza kierunek lekarski

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.