Dodatkowe wyposażenie dla szpitala polowego na Stadionie Narodowym - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plDodatkowe wyposażenie dla szpitala polowego na Stadionie Narodowym - dlaszpitali.pl

Dodatkowe wyposażenie dla szpitala polowego na Stadionie Narodowym

opm-dlaszpitali-szpital-polowy-na-stadionie

Produkty medyczne i środki ochrony indywidualnej zostały dostarczone do powstającego na Stadionie Narodowym szpitala polowego dla chorych na COVID-19. Dostawa jest realizowana we współpracy z Agencją Rezerw Materiałowych.

Szpital na terenie stadionu, to odpowiedź na znaczący wzrost zachorowań w ciągu ostatnich tygodni. Placówka jest przygotowywana do przyjęcia 1200 pacjentów. Początkowo na chorych z SARS-CoV-2 będzie czekać 300 łóżek, z czego 45 przeznaczonych na potrzeby intensywnej terapii. Personel medyczny będzie liczyć 250 osób.

Skład dostawy stanowiły przede wszystkim produkty do tlenoterapii: maski tlenowe, dreny tlenowych, cewniki do podawania tlenu, a także produkty takie jak igły, rurki intubacyjne, cewniki.

Ta placówka budowana jest od podstaw. Dlatego koniecznym jest, aby dostarczyć jej nie tylko środki ochrony indywidualnej, ale także podstawowy sprzęt medyczny stosowany do diagnostyki i opieki nad pacjentami. Dzięki szerokości naszej oferty jesteśmy w stanie dostarczyć większość potrzebnego sprzętu jednorazowego tak, aby szpital był w pełni funkcjonalny od momentu przyjęcia pierwszego pacjenta – powiedział Paweł Ossowski prezes Zarządu ZARYS International Group.

Zdobywający, przez ponad 30 lat, doświadczenie na rynku medycznym ZARYS International Group ma w swoim portfolio asortyment, na bazie którego można w 90% wyposażyć przykładową placówkę medyczną.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Środki ochrony indywidualnej przed zagrożeniami biologicznymi